Co w weekend w Poznaniu? Masa wydarzeń za darmo

Drugi weekend lipca zapowiada się obiecująco dla poznaniaków. W programie liczne koncerty i wydarzenia w plenerze. Oferta poznańskich inicjatyw kulturalnych skierowana jest zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia tego weekendu. Te płatne, jak i darmowe.

Piątek, 7 lipca:

 • godz. 16 – na podpoznańskim Baranaowie przy ul. Wypoczynkowej 60 rozpocznie się Edison Festival. To już piąta edycja. Wystąpią m.in. Voo Voo, Anita Lipnicka, Muchy, Mikromusic, ARS LATRANS Orchestra, Sorry Boys, Grubson, Rosalie. i Paula Roma. Bilet jednodniowy: 169 zł. Karnet 249 zł.
 • godz. 16 – na Polanie Harcerza przy ul. Wiankowej 3 zacznie się Malta Garden Festival. Wydarzenie, którego jeszcze nie było. W ciągu dwóch dni pojawi się ponad 30 artystów. Bilety w cenie od 99 do 209 zł (w zależności od puli).
 • godz. 19 – na boisku Szkoły Podstawowej nr 60 przy ul. Boranta 2 wystąpi AfroTuba. Na sekcję rytmiczną składa się trzech muzyków. Ich muzyka to fuzja różnych gatunków. Czerpią z rytmów Afryki Zachodniej. Wstęp darmowy.
 • godz. 20 – w Domu Tramwajarza Pan Gar przy ul. Słowackiego 19/21 odbędzie się koncert zespołu Faso Tamala. To fuzja dzięków Afryki Zachodniej zresztą świata. Grają kompozycje własne, w których dominuje afrobeat. Bilety od 25 zł.
 • godz. 20 – w klubie Pod Minogą przy ul. Nowowiejskiego 8 zaprezentuje się nowy i prawdopodobnie jedyny na polskiej scenie muzycznej cover band „The Doors”. Ich koncerty to 90minutowy hołd i show, w którym odtwarzają magię tamtych koncertów. Bilety w cenie 50 zł.
 • godz. 20 – w Ogrodzie Szeląg przy ul. Ugory 97 w ramach cyklu „Solo na Szelągu” wystąpi indie folkowe małżeństwo Follow Rivers. Ich koncerty są przepełnione ciepłym wokalem, a także gitarą akustyczną i elektryczną. Wstęp darmowy.
 • godz. 21 – na KontenerArt przy ul. Ewangeliskiej wystąpi zespół Oh Voyage. To dynamiczny duet złożony z muzyków z Turcji. Grają taneczne beaty downtempo. Wstęp darmowy.

Weekend, sobota, 8 lipca:

 • godz. 12 w Centrum Kultury Zamek przy ul. Święty Marcin 80/82 odbędzie się plakatobranie. To ulubione wydarzenie dla wszystkich, którzy szukają taniego sposobu na odświeżenie swojego wnętrza lub uwielbiają kino. Wstęp darmowy.
 • godz. 12 – 16 na rynku Łazarskim trwa „Łazarskie Lato”. W programie warsztaty kulinarne (godz. 12.30), spacer śladami znanych mieszkańców Łazarza (godz. 15.30), a wieczorem koncert „Te para tres” z możliwością potańczenia (godz. 17).
 • godz. 13 w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru przy ul. Półwiejskiej 42 skorzystać można z oprowadzania po wystawie „Konkurs 30/30”. Zobaczyć można laureatów konkursu na najlepszą okładkę płytową 2022 roku.
 • godz. 14 na Stadionie Golęcin przy ul. Warmińskiej 1 obejrzeć można ostatni sprawdzian przed Drużynowym Pucharem Świata. Mecz Enea Polska – Reszta Świata to towarzyskie spotkanie, w którym udział wezmą polscy żużlowcy. Bilety w cenie 40-100 zł w zależności od miejsca.
 • godz. 17 w parku Fryderyka Chopina przy ul. por. Janiny Lewandowskiej odbędzie się koncert plenerowy Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu pod batutą Adama Domurata. W programie serenada Maxa Brucha i suita Edvarda Griega. Wstęp darmowy.
 • godz. 19 na Nocnym Targu Towarzyskim w Poznaniu wystąpi Bokka. Od 10 lat zaskakuje żywiołowymi, elektrycznymi koncertami. Ich znakiem rozpoznawczym jest zachowanie anonimowości. Bilety w cenie 90 zł. Wstęp dla osób pełnoletnich.
 • godz. 22 na pl. Wolności odbędzie się impreza Silent Disco. Centrum miasta zamieni się w wielki parkiet do tańczenia. Wypożyczenie słuchawek możliwe po okazaniu dokumentu ze zdjęciem. Wydarzenie płatne.
Fontanna na placu Wolności będzie działać. Rozpoczęło się napełnianie
Na pl. Wolności będzie Silent Disco (fot. Łukasz Gdak)

Weekend, niedziela, 9 lipca:

 • godz. 11 na Scenie Wspólnej przy ul. Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą odbędą się działania warsztatowe pt. „Balonowe malowanie”. Wydarzenie dla dzieci od 2 roku życia. Malowanie balonami sprzyja rozwojowi motoryki palców i polepsza koordynację i postrzeganie kolorów. Bilety w cenie 7,515 zł.
 • godz. 11-16 w Parku Cytadela na Polanie pod Dzwonem Pokoju odbędzie się piąty piknik z cyklu Poznań w formie. W programie badania profilaktyczne i porady zdrowotne. Będzie też mnóstwo atrakcji dla dzieci. Spektakle, koncert, ale też animacje i zajęcia ruchowe. Udział darmowy.
 • godz. 12 – 16 na rynku Łazarskim wystawiony zostanie spektakl pt. „Zakochany Obłok” Asz Teatru. To sztuka na podstawie bajki tureckiej Nazima Hikmeta. O godz. 14 warsztaty szydełkowe (fiziosploty), a o godz. 16 Teatr Kamishibai i warsztaty ze Stowarzyszeniem Zielona Grupa. Wstęp darmowy.
 • godz. 12 w Starym Porcie przy ul. Estkowskiego odbywać się będzie „Lato w Starym Porcie”. W tę niedzielę przygotowano „Rower bez tajemnic”, czyli warsztaty bezpieczeństwa na drodze (miasteczko ruchu drogowego). Udział darmowy.
 • godz. 13.30 w Centrum Kultury Zamek przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się rodzinne zwiedzanie Zamku z przewodnikiem. Czas trwania to ok. godzina. Zbiórka w Holu Wielkim. Bilety od 12 do 15 zł.
 • godz. 15-16.30 na pl. Marii Skłodowskiej-Curie trwa „Lato na Wildzie”. Niedziela to czas, gdy wybrzmiewa koncert muzyki na żywo. Wystąpi Wojciech Braszak – poznański muzyk, kompozytor, producent muzyczny, a z wykształcenia saksofonista. Wstęp darmowy.
 • godz. 18 do Muszli Koncertowej w parku Wilsona powracają Poznańskie Muzykalia. To już trzecia edycja koncertów upamiętniających artystów ubiegłego wieku. W tę niedzielę zagrane zostaną kompozycje Andrzeja Zauchy. Wstęp darmowy.
W ten weekend piknik dla dzieci i dorosłych na Cytadeli (fot. Łukasz Gdak / zdj. ilustracyjne)

Czytaj też: Stadion w Poznaniu zmieni nazwę. Jest nowy sponsor

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl