Co w weekend w Poznaniu? Imieniny ul. Św. Marcin, co jeszcze?

Od piątku 10 listopada, aż do niedzieli, 12 listopada w Poznaniu dużo się dzieje. Z wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Prezentujemy te najciekawsze.

Piątek, 10 listopada

– godz. 17 i 19 – w CK Zamek przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędą się warsztaty graficzno-rękodzielnicze dla młodzieży. Skierowane do początkujących w sztukach plastycznych osób. Dla tych, którzy chcieliby wiedzieć jak powstają odbitki z linorytu, co można odbić z szablonów, jak uszyć notes, szkicownik z barwionego papieru, jak zrobić krótką animację lub narysować komiks etc. Bilety – 20 zł.

– godz. 18 – w klubie 2progi przy al. Niepodległości 36 odbędzie się koncert zespołów Sigh, Laster i Krolok. Sigh to japońska legenda sceny black metal. Przystanek „30 Years of Eastern Darkness Tour” to pierwszy w historii koncert zespołu w Polsce. Do wydarzenia dołączyły inne blackmetalowe kapele: Laster z Holandii i słowacki Krolok. Bilety w cenie 130 zł.

– godz. 18 – w klubie Próżność przy al. Niepodległości 8A odbędzie się koncert pt. „Tour The Beat”. Wystąpi Małpa, donGURALesko, Pih i W.E.N.A. To oldschoolowe połączenie przeniesie słuchaczy kilka lat wstecz, gdy na każdym kroku można było usłyszeć „Paznokcie” Małpy, „Nigdy już nie wróci” Piha, „Betonowe Lasy” Gurala, czy „S-A-L-U-T-U-J” W.E.N.Y. Bilety w cenie 119 zł.

Piątek – wieczór, przed weekendem

– godz. 19 – w Auli UAM przy ul. Wieniawskiego 1 odbędzie się 142. Koncert Targowy w ramach 76. urodzin Filharmonii Poznańskiej pt. „Bajka i symfonia losu”. Wystąpią Paweł Kowalski (fortepian), Marek Pijarowski (dyrygent) i Orkiestra Filharmonii Poznańskiej. W programie kompozycje Stanisława Moniuszki, Witolda Lutosławskiego i Ludwiga van Beethovena. Bilety w cenie 20-65 zł.

– godz. 19 – w TROPS Akademickim Centrum Kultury przy ul. Świętego Rocha 9 odbędzie się stand-up Cezarego Jurkiewicza pt. „Hej Einstein! Jak jesteś taki mądry, to czemu nie żyjesz?”. Cezary Jurkiewicz to komik, tekściarz, scenopisarz. Zajmuje się stand-upem od 2008 roku. Jest jedną z dwóch pierwszych osób, która zaczęła promować stand-up comedy na terenie Polski. Bilety w cenie 60 zł.

– godz. 19 – w Teatrze Muzycznym przy ul. Niezłomnych 1e odbędzie się spektakl pt. „Virtuoso”. Musical pokazuje, jak Ignacy J. Paderewski rzucał publiczność na kolana. Był showmanem i kobiety za nim szalały. Ale to również spektakl o człowieku, jakim jest każdy z nas. To także historia o miłości, zdradzie i przebaczeniu. O sile patriotyzmu i determinacji. Wstęp biletowany.

Sobota, 11 listopada

– godz. 10 i 11.11 – z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędą się dwa biegi niepodległościowe. Jeden na Strzeszynie przy polanie przy plaży Malibu (godz. 10), a drugi przy ul. Grunwaldzkiej na wysokości ul. Śniadeckich (godz. 11.11). Pierwszy to biegi na dystansie 5 i 10 km, natomiast drugi tylko 10 km.

– godz. 11 – 21.30 – na ul. Święty Marcin obchodzone będą Imieniny Ulicy. W programie imprezy znajdują się liczne atrakcje dla całej rodziny: warsztaty plastyczne i artystyczne, pokazy akrobatyczne Teatru z Głową w Chmurach czy breakdance’u. Przez cały dzień aż do późnego wieczora będzie działał kiermasz. Na finał zagra Majka Jeżowska.

– godz. 16 i 20 – w Sali Ziemi przy ul. Głogowskiej 14 odbędzie się występ kabaretowy pt. „HuMore Show 2023: Młodzi, Moralni i goście”. Wieczór poprowadzi duet, znany z polsatowskiego cyklu „Młodzi i Moralni”, Robert Górski i Robert Korólczyk. Na scenie wystąpi m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów i Igor Kwiatkowski. Bilety w cenach 150-250 zł.

Sobota – weekend, wieczór

– godz. 17 – w Hali nr 5 na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia działalności Rycha Pei pod szyldem Slums Attack. Przekrój działalności zostanie ponownie poddany mocnej selekcji, aby sympatycy wspierający wykonawców od samego początku doświadczyli wielkiego muzycznego święta. Bilety w cenie od 149 zł.

– godz. 18 – w Teatrze Wielkim przy ul. Fredry 9 odbędzie się Koncert Marszałkowski z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku Scena pod Pegazem wypełni się m.in. utworami S. Moniuszki. Wspólne świętowanie 105. rocznicy odzyskania niepodległości przypomni, jak ważnym dniem dla Polaków jest 11 listopada. Bilety za symboliczną złotówkę (informacja w kasach teatru).

– godz. 19 – w Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10 odbędzie się widowisko pt. „Tango Argentina”. Tango Company Argentina stał się jednym z największych i autentycznych wykonawców oryginalnego tanga. Czasem zabawni, zawsze zmysłowi, szybcy i „wściekli” tancerze są bezwzględnym punktem odniesienia dla kultury argentyńskiej. Bilety w cenie 130 i 160 zł (w zależności od miejsca).

Niedziela, 12 listopada

– godz. 16 i 19 – w Kinoteatrze Apollo przy ul. Ratajczaka 18 wystawiony zostanie spektakl komediowy pt. „Damski biznes”. Sybil i Jane to przyjaciółki i obrotne kobiety. Widzowie poznają je w wynajętym pokoju hotelowym, gdy są o krok od zrobienia interesu życia. Pragną rozwinąć firmę z bielizną erotyczną. Bilety w cenie: 130 i 150 zł (w zależności od miejsca).

– godz. 18.30 – w klubie 2progi przy al. Niepodległości 36 wystąpią zespoły: Insomnium i In Mourning oraz Kvaen. Insomnium to fiński zespół melodic death metal, który powstał w 1997 roku. Ich najnowsza płyta pt. „Anno 1696″pokazuje, że zespół wjest w mistrzowskiej formie. Wydarzenie uświetni obecność szwedzkich kapel In Mourning i Kvaen. Bilety w dniu koncertu w cenie 130 zł.

Niedziela – weekend, wieczór

– godz. 19 – w klubie muzycznym B17 przy ul. Bułgarskiej 17 odbędzie się finał trasy 45-lecia KSU z gościnnym udziałem Sexbomby. KSU to legenda polskiego punk rocka. Zespół powstał pod koniec lat 70. XX w. w Ustrzykach Dolnych. Grupa była jednym z prekursorów ruchu punkowego w Polsce. Zespół oficjalnie wydał 12 płyt. Bilety w cenie 90 zł.

– godz. 19 – w Teatrze Nowym przy ul. Jana H. Dąbrowskiego 5 odbędzie się spektakl pt. „Kanapka z człowiekiem”. W spektaklu Jerzego Satanowskiego pamięć o Jacku Kaczmarskim przypomną wdowy. Ich głosy staną się medium dla kontroceny rzeczywistości. Ich głosy wskrzeszą pytania o sens wyborów moralnych, wolności, sztuki, wiary i artystycznej wrażliwości. Bilety w kasach teatru.

– godz. 19 – w klubie Blue Note przy ul. Kościuszki 79 odbędzie się koncert pt. Matylda/Łukasiewicz. W 2022 Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz zmierzyli się z tematem przemijania, śmierci i żałoby na płycie Polskich Znaków. Matylda użyczyła swoich umiejętności wizualnych (teledyski) oraz wokalnych. Teraz kontynuują współpracę we dwójkę, mają gotowy album. Bilety w cenie 89 zł.

– godz. 19 – w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14 odbędzie się koncert Marcina Patrzałka. Muzyk wraca na scenę z kolejnym projektem. To objawienie America’s Got Talent, zwycięzca Must Be the Music, wirtuoz, kompozytor i artysta, tworzący zupełnie nową definicję muzyki gitarowej. Bilety od 119 zł do 249 zł w zależności od miejsca.

Czytaj też: Spektakl poznańskiego teatru z Oskarem

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl