Co w weekend w Poznaniu?

Wraz z nadejściem cieplejszych dni i ożywieniem przyrody, ludzie wychodzą z domów w poszukiwaniu rozrywki. Miasto staje się centrum życia, oferując szeroki wachlarz atrakcji dla wszystkich. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych rozrywek, które obejmują zarówno darmowe, jak i płatne propozycje.

Piątek 1.03

godz. 10.00 – na Międzynarodowych Targach Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14 odbędzie się wielkie wędkarskie wydarzenie – RYBOMANIA. To tutaj w dniach 1-3 marca spotkają się najlepsze marki tej branży, prezentując setki nowości i ciekawostek. Właśnie tu gwiazdy i eksperci różnych metod połowu podzielą się wiedzą z odwiedzającymi. Nie zabraknie też wędkarskich atrakcji dla dzieci, które być może właśnie w czasie Rybomanii odkryją pasję swojego życia! Bilety od 24,50 zł.

Rybomania otwarta jest:

  • w piątek od godz. 10.00 do 18.00.
  • w sobotę od godz. 10.00 do 17.00.
  • w niedzielę od godz. 10.00 do 16.00.

godz. 9.30 – w Teatrze Animacji przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się spektakl pt. „A niech to gęś kopnie!”. To spektakl, który przedstawia gęś, która ma wiele problemów. Jest chuda brzydka, nie ma znajomych i zmaga się z depresją. Jedyne, o czym ona mówi to o smutku, który jej doskwiera. Czy uda jej się znaleźć szczęście? Bilety od 50 zł do 55 zł.

godz. 11.00 – w Teatrze Muzycznym przy ul. Niezłomnych 1e odbędzie się spektakl pt. „Kombinat”. Widowisko ukazuje środowisko, gdzie każdy musi podporządkować się panującym zasadom, stając się szarym i jednostajnym człowiekiem. Przenika on widza do refleksji nad własnym życiem, odzwierciedlając jego różnorodne aspekty. Bilety od 50 do 140 zł.

godz. 12.00 – na Międzynarodowych Targach Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14 otworzy się Muzeum Motoryzacji. To idealne miejsce dla wszystkich fanów „czterech kółek”. Pasjonaci motoryzacji i historii będą mieli okazję obejrzeć ponad 100 pojazdów, które pochodzą ze zbiorów członków, działaczy Automobilklubu Wielkopolski. Bilety od 20 zł.

godz. 18.00 – w Teatrze Nowym przy ul.  gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 5 odbędzie się spektakl pt.  „Czerwone nosy”. Widowisko jest przeznaczone dla dorosłych. Dzieło jest osadzone w nowych okolicznościach, gdzie krzyk artystów brzmi w czasach pandemii, podszyty nie tylko bezsilnością, ale i bezkompromisową potrzebą teatru. Bilety od 75 zł.

godz. 19.00 – w Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10 odbędzie się koncert Hanny Banaszak. Artystka to wokalistka wszechstronna. Potrafi znakomicie zinterpretować zarówno dobrą piosenkę literacką, jak i zaśpiewać klasykę i jazz na poziomie światowym. Jej utwory pisali najwybitniejsi polscy twórcy, np. Wojciech Młynarski czy Jonasz Kofta. Bilety po 135 zł.

Zdjęcie poglądowe/ fot. źródło: materiały prasowe Teatr Wielki w Poznaniu

Sobota 2.03

godz. 10.00 – na Międzynarodowych Targach Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14 odbędą się targi Look i Beauty Visuion. To tutaj od 2-3 marca (od godz. 10.00 do 18.00) każdy z uczestników będzie mógł poznać gwiazdy fryzjerstwa i znanych kosmetologów. Dowiedzieć się o najnowszych kosmetycznych i fryzjerskich trendach, zobaczyć pokazy, szkolenia oraz kursy. To idealne miejsce dla miłośników piękna. Bilety od 45 zł.

godz. 11.00 – w Centrum Nauki Wyobraźnia przy ul. Głogowskiej 14 na najmłodszych  czeka wiele ścieżek edukacyjnych, gdzie poznają nowoczesne technologie w praktyce. Wystawa przedstawi i wyjaśni tajniki obrazów 3D oraz różnorodne zjawiska  optyczne na niemal 30 stanowiskach. Bilety od 30 zł

godz. 12.00 – w Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10 odbędzie się spektakl pt. „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu Królewskiego Baletu Klasycznego. Widowisko to przedstawia wzruszającą opowieść o miłości, która natrafia na ogromne przeszkody. Bilety w cenie 140 zł.

godz. 15.00 – w Kino Teatr Apollo przy ul. Franciszka Ratajczaka 18 odbędzie się spektakl gościnny pt. „Nerwica Natręctw”. To lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. Widowisko rzuca światło na to, co może się wydarzyć, gdy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczynają leczyć się nawzajem.Bilety za 130 i 170 zł.

godz. 13.00 – w Teatrze Wielkim przy ul. Fredry 9 odbędzie się koncert familijny pt. „Mała Orkiestra Wielkiego Teatru”. To widowisko skierowane jest do najmłodszej widowni. Podczas koncertu artyści będą komunikować się z dziećmi. Każdy występ zawiera utwory napisane przez wybitnych kompozytorów które sprzyjają aktywnemu słuchaniu. Bilety od 40 zł.

godz. 19.00 – w Teatrze Nowym przy  ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 5 odbędzie się spektakl pt. „Prezydentki”. Widowisko ukazuje różnorodne postacie starszych pań. Choć każda z nich może wydawać się ograniczona swoim codziennym życiem, to w rzeczywistości wszystkie posiadają młodzieńcze marzenia. Czy uda im się je spełnić? Bilet w cenie 60 zł.

Zdjęcie poglądowe (fot. pixabay.com.pl / zdj. ilustracyjne)

Niedziela 3.03

godz. 12.00 –  na Międzynarodowych Targach Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14 odbędą się Targi Ładnych Rzeczy. To doskonała okazja dla miłośników unikatowych przedmiotów! Po raz pierwszy w Wielkopolsce odbędzie się taka edycja targów. Weźmie w niej udział ponad 250 wystawców, oferując m.in. meble, ceramikę, biżuterię i  rośliny Bilety za 15 zł.

godz. 15.00 – w Auli Artis, Collegium Da Vinci przy ulicy Kutrzeby 10 odbędzie się Spektakl gościnny pt. ,,Goło i wesoło”. To zaskakująca komedia o kilku bezrobotnych z Tomaszewa Mazowieckiego. Wchodzą razem we współpracę i planują zrealizować marzenie o wielkiej karierze, która przerwałaby pasmo ich życiowych porażek. Ceny biletów od 100 zł.

godz. 18.00 – w Auli UAM przy ul. Wieniawskiego 1 odbędzie się wyjątkowy koncert Orkiestry Kameralnej Amadeus z cyklu „Mistrzowie Fortepianu”, z udziałem jednego z najbardziej znanych szwedzkich pianistów, laureata wielu prestiżowych nagród, Petera Jablonskiego. Orkiestrą będzie kierować utalentowana Anna Duczmal-Mróz. Bilety od 40 do 60 zł.

godz. 18.00 – w Teatrze Polskim przy ul. 27 Grudnia 8/10 odbędzie się spektakl pt. „Delivery Heroes. Bohaterowie na wynos”. Spektakl skupia się na obcych sobie ludziach, którzy prowadzą intymne rozmowy. Codziennie stają oni przed wyborem czy mają walczyć o swoje prawa pracownicze, czy tkwić w rywalizacji opartej na nierównościach. Bilety od 60 zł.

Czytaj także: Gwiazda serialu: „Naprawdę lubię to miasto”

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl