Duże utrudnienia na jednej z poznańskich dróg

Kierowy muszą przygotować się na utrudnienia na jednej z poznańskich dróg. Wprowadzony zostanie tam ruch wahadłowy. Wszystko z powodu prac, jakie będą tam przeprowadzane.

Ul. Obodrzycka

Od 1 marca z powodu prowadzonych prac budowlanych związanych z rozwojem infrastruktury drogowej oraz sieci kanalizacyjnej i gazowej, mieszkańcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu na ul. Obodrzyckiej. Drogowcy planują etapowe zwężenia krótkich odcinków w środkowej części tej ulicy przy jednoczesnym wprowadzeniu ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

Ważne jest, aby kierowcy zachowali szczególną ostrożność i dostosowali prędkość do 30 km/h w strefie objętej pracami. Dodatkowo mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi ograniczeniami wyjazdu z posesji oraz utrudnieniami dla pieszych.

W celu uniknięcia utrudnień kierowcy powinni skorzystać z objazdu zwężonej ul. Obodrzyckiej ulicami Unii Lubelskiej, Żegrze i Kurlandzką. Warto być świadomym tych zmian i planować podróże z wyprzedzeniem, aby uniknąć niepotrzebnych opóźnień i utrudnień.

Czytaj także: 6 linii autobusowych pojedzie inaczej

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl