Co w Święta w Poznaniu?

W Święta w Poznaniu jest całkiem sporo atrakcji. Przygotowaliśmy zestawieniu kilku propozycji.

Wycieczka szlakiem żłóbków bożonarodzeniowych

Jeśli zdecydujecie się Państwo na wstanie z kanapy (wiemy, że to nie takie proste w Święta) zobaczyć można żłóbki. Jeden z największych mieści się w kościele oo. Franciszkanów przy pl. Bernardyńskim. Ma 16,5 metra wysokości i 14 metrów szerokości. W szopce znajduje się ponad 400 figur i ponad 40 ruchomych elementów. Żłóbki znajdą Państwo w większości klasztorów min. Dominikanów, w Farze czy w katedrze.

Wspólne Kolędowanie

Już w drugi dzień świąt ruszy Poznańskie Kolędowanie. W czasie tegorocznej edycji w poznańskich świątyniach oraz salach koncertowych wystąpią chóry oraz zespoły wokalne, folklorystyczne i rozrywkowe. Inauguracyjny koncert XI edycji kolędowania odbędzie się od godz. 19 w kościele oo. Franciszkanów (ul. Franciszkańska 1). Można będzie usłyszeć kolędy staropolskie w wykonaniu Jacka Kowalskiego i zespołu Monogramista.

Paderewski przyjeżdża do Poznania

W środę, w przededniu setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, tradycyjnie będziemy mogli oglądać inscenizację wjazdu Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania. O godz. 16 na Dworcu Letnim zobaczymy sceny historyczne z powitania mistrza Paderewskiego z udziałem rekonstruktorów. W postać Ignacego Paderewskiego wcieli się Andrzej Lajborek, aktor Teatru Nowego, a żonę wybitnego pianisty i polityka zagra Halina Owsianna, radna Poznania. O godz. 17.00 będzie można przejechać się zabytkowym pociągiem na trasie Poznań-Swarzędz-Poznań. Okolicznościowe bilety w cenie 5 zł dostępne będą w kasie biletowej na Dworcu Letnim.

Wybór świątecznych atrakcji na podstawie poznan.pl

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl