Co się wydarzy w ten weekend w Poznaniu?

Nadszedł długo oczekiwany weekend, a miasto ponownie nie zawiodło. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla wszystkich, zarówno tych płatnych, jak i darmowych. Sprawdź, co warto zobaczyć?

Piątek 5.07

godz. 11.00 – nad Maltą przy ul. Wiankowej 3 odbędzie sie się kolejne wydarzenie z serii Seniorzy w akcji: Nordic-walking. Zajęcia przeznaczone są dla osób powyżej 60 roku życia. Odbywać się będą z instruktorem. Na zajęcia można zabrać również wnuki w wieku od 3 do 15 roku życia. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Wstęp za 1 zł.

godz. 12.00 – w Oddziale Rataje POSiR na Osiedlu Piastowskim 106A odbędą się zajęcia z Bowlingu dla dzieci i najmłodszych do 17 lat. Udział każdego dziecka możliwy jest jedynie z opiekunem. Podczas zajęć najmłodsi pod okiem specjalistów będą doskonalić swoje umiejętności w tej grze. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny.

godz. 20.30 – w CK Zamek przy ul. Święty Marcin 80/82 odbędzie się wieczorne zwiedzanie Zamku z przewodnikiem. To idealna okazja, aby wybrać się tam i odkryć zabytkowe wnętrze jednego z najmłodszych zamków w Europie. Miejsce to kryje wiele ciekawych zakamarków wartych zobaczenia. Bilety w cenie 12/15 zł.

godz. 21.00 – na poznańskim placu Wolności odbędą się dwa spektakle Teatru Ósmego Dnia. Występy pt. „W nicość” i „Arka” to spektakle uliczne. Natomiast Teatr Ósmego Dnia był jednym z prekursorów tworzenia spektakli ulicznych w Polsce. Na wydarzenie może przyjść każdy. Wstęp wolny.

festiwal, muzyka, koncert
Fot: pixabay.com.pl / zdj. ilustracyjne

Sobota 6.07

godz. 11.00 – w Muzeum Martyrologii Wielkopolan przy ul. Polskiej odbędzie się zwiedzanie Fortu VII z przewodnikiem. To historyczna wyprawa w miejsce niewoli i kaźni Wielkopolan, istniejące w czasie niemieckiej okupacji. Później fort funkcjonował jako obóz koncentracyjny, więzienie Gestapo oraz obóz przejściowy. Bilety od 3 do 6 zł (w cenie biletu wejście jest do muzeum).

godz. 11.00 – w parku Cytadela, na Polanie przed Dzwonem Pokoju, odbędzie się kolejny piknik „Poznań w formie!”. Podczas tego wydarzenia czekają na każdego bezpłatne badania, konsultacje oraz animacje dla dzieci. Nie zabraknie także przedstawień teatralnych i sportowych zmagań. Wstęp wolny.

godz. 16.00 – w Kino Teatrze Apollo, przy ul. Franciszka Ratajczaka 18 wystawiony zostanie spektakl gościnny pt. ,,Nerwica Natęctw”. To lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. Pacjenci psychiatrii decydują się nawzajem leczyć. Bilety w cenie od 50 zł.

godz. 19.00 – w KontenerArt przy ul. Ewangelickiej odbędzie się impreza pt. Brothers of the Weekend. Dwóch najlepszych przyjaciół z Kuby poprowadzi warsztaty taneczne, podczas których nauczą salsy, bachaty, reggaetonu oraz afro fusion. Wstęp wolny.

Zdjęcie poglądowe/ Źródło: Polski Teatr Tańca

Niedziela 7.07

godz. 10.00 – w Scenie Wspólnej przy ul. Za Cytadelą odbędzie sie spektakl taneczny pt. ,,Mój ogon i ja”. To widowisko adresowane do rodzin z dziećmi od 3 do 6 roku życia. Podczas tego widowiska dzieci w sposób pełen humoru i zabawy dowiedzą się o tajnikach ewolucji. Nie zabraknie także wspólnej zabawy ruchowej, która zjednoczy uczestników. Bilety już od 17,50 zł.

godz. 12.05 – w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbędzie się impreza plenerowa pt. „Z wiejskiego stołu”. Zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą wielkopolskich producentów z branży mleczarskiej, wędliniarskiej, zielarskiej, piekarniczej, owocowo-warzywnej i pszczelarskiej. 

godz. 13.00 – w Scenie Wspólnej przy ul. Za Cytadelą odbędą się warsztaty dla dzieci od 5 lat. Podczas nich mali uczestnicy pod okiem organizatorów będą tworzyć unikalne obrazy przy użyciu bańek mydlanych. To nie tylko okazja do kreatywnej działalności, ale także fantastyczna zabawa i wspólne spędzanie czasu z rodziną. Bilety od 7.50 zł.

godz. 16.00 – w Kino Teatrze Apollo przy ul. Franciszka Ratajczaka 18 odbędzie się spektakl gościnny ,,Wstyd”. To komedia ,,Teściowie” w wersji teatralnej. Widowisko to rozgrywa się na tle weselnego zamieszania. Bilety w cenach od 100 do 170 zł (w zależności od miejsca).

Czytaj także: Testy koziołków przed powrotem na wieżę ratusza. „To kwestia kilku dni”

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl