Co niedzielę rozdają potrzebującym ciepłe posiłki. Potrzebują jednak pieniędzy na działalność

O godzinie 16:00 w każdą niedzielę przy pomniku Marycha inicjatywa Jedzenie Zamiast Bomb wydaje potrzebującym ciepłe posiłki czy środki higieniczne. Teraz zbierają pieniądze na produkty i na usprawnienia w kuchni, w której przygotowują posiłki.

Oddolna inicjatywa Jedzenie Zamiast Bomb Poznań co niedzielę na ulicy Półwiejskiej wydaje ciepłe wegańskie i wegetariańskie posiłki, środki higieniczne, pieczywo, kawę, herbatę czy ubrania. Chcą w ten sposób nie tylko pomóc najbardziej potrzebującym, ale również pokazać, że państwo w inny sposób powinno dysponować środkami.

Naszym działaniom towarzyszy idea antywojenna, pokazująca, że rządy wydają ogromne pieniądze na zbrojenia, podczas gdy ludzie nie są w stanie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb. – napisali wolontariusze.

Teraz inicjatywa zbiera pieniądze na zakup produktów, które wydają. Wolontariusze mają również własną kuchnię, w której przygotowują posiłki. Chcą ją usprawnić dlatego też potrzebują funduszy. Chcą również wydrukować plakaty informujące o ich działalności. Środki potrzebne są szczególnie teraz, ponieważ zbliża się okres zimowy, w którym bezdomni szczególnie potrzebują pomocy.

Jeśli ktoś nie ma możliwości wspomóc wolontariuszy finansowo, może również przekazać im środki czystości czy higieny. Wciąż potrzebna jest również sucha żywność. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl