Będą rozdawać książki za śmieci

17 września 2022 r. w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej „Książka za worek śmieci”. Na uczestników wydarzenia w Poznaniu czeka 50 książek, a w całej Polsce – aż 1000. Akcji w stolicy Wielkopolski towarzyszyć będzie zbiórka elektrośmieci.

Jak przyłączyć się do akcji w Poznaniu

Żeby wziąć udział w akcji Książka za worek śmieci w Poznaniu i otrzymać książkę, należy zgłosić swój udział, wypełniając formularz rejestracyjny. Książki zarezerwowane będą dla 50 pierwszych osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, ale bez gwarancji otrzymania książki. Rejestracja ruszyła 22 sierpnia i potrwa do 15 września. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich przeznaczono dodatkową pulę książek.  Link do formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/7L8h8ehn7YYT53Vy5

Gdzie zaplanowano sprzątanie w Poznaniu

W Poznaniu sprzątany będzie teren w okolicach jeziora Rusałka. Akcja rozpoczyna się w najbliższą sobotę, 17 września 2022, o godz. 10.00 na ulicy Botanicznej, przed wiaduktem. Dokładną lokalizację punktu zbiórki w Poznaniu można znaleźć tutaj: https://goo.gl/maps/TJvHcYQomZf1d1TL6 . W miejscu zbiórki, na uczestników wydarzenia będą czekać koordynatorzy. Oprócz książek, wręczą każdemu rękawice oraz worki, niezbędne do sprzątania w terenie.

Zbiórka elektoodpadów

Oprócz akcji sprzątania, w Poznaniu odbędzie się zbiórka odpadów elektronicznych, elektrycznych i baterii.

– Elektrośmieci będziemy przyjmować od zarejestrowanych uczestników akcji oraz od wszystkich tych, którzy w miejsce zbiórki uczestników przyniosą zalegający w domach zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Będziemy zbierać zarówno zużyte baterie, zepsute klawiatury, telefony jak i odpady wielkogabarytowe, na przykład pralki czy nienadające się do naprawy lodówki. Dzięki współpracy z organizacją odzysku, wszystkie zebrane elektrośmieci trafią do recyklingu. Dla osób, które oddadzą elektrośmieci przygotowaliśmy upominek – praktyczny worek na plecy – mówi Anna Jaklewicz, organizatorka wydarzenia.

Akcja ogólnopolska

Poza Poznaniem, swoje miasta sprzątać będą także mieszkańcy: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Katowic, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.

 

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl