Co w niedzielę w Poznaniu? Spory wybór wydarzeń

Dziś wiele się dzieje, od meczu Lecha, przez wystawę psów, po spektakle dla dzieci. Podpowiadamy, co dziś w Poznaniu.

Mecz Lech Poznań – Korona Kielce 

W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy przed Mistrzostwami Świata Lech podejmie u siebie Koronę Kielce. Po zeszłotygodniowej porażce Kolejorza kibice liczą z pewnością na pewne zwycięstwo nad zespołem z Kielc. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o 17:30.

Stadion Poznań, ul. Bułgarska 17

Godz. 17:30 

Bilety: od 25 zł

Więcej informacji na stronie. 

Paderewski – polityk, który pozostał artystą 

Celem projektu jest przedstawienie postaci wielkiego polskiego patrioty i męża stanu, który z pomocą swojej sztuki kompozytorskiej w sposób fenomenalny pełnił funkcję ambasadora sprawy polskiej, zmieniając przy tym realnie geopolityczną pozycję Polski w świecie. Interdyscyplinarne działania projektu to zachęta do refleksji o roli muzyki jako instrumentu społecznych zmian. W programie wydarzenia znajduje się: widowisko koncertowe – „Fantazja Polska czyli Paderewski All Inclusive”, wykład otwierający wystawę multimedialną –  „Ignacy Jan Paderewski – polityk, który pozostał artystą”,emisja filmu animowanego o tym samym tytule oraz koncert – „Paderewski and Friends”.

Aula Nova, plac Stefana Stuligrosza 1

Godz. 12:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Międzynarodowe wystawy psów rasowych

Druga edycja wystaw psów rasowych to wydarzenie, na którym każdy miłośnik czworonogów znajdzie coś dla siebie. Podczas dwóch dni uczestnicy będą mogli zobaczyć ponad 6300 psów, należących do 250 ras. Podczas konkursu pojawi się 43 sędziów z Polski i zagranicy. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich w pawilonie 5 pojawią się stoiska firm, na których zaprezentowane zostaną liczne akcesoria dla psów: kosmetyki, zabawki, smycze, obroże, ubranka, legowiska itp., ale również artykuły związane z profesjonalną działalnością, jak np. narzędzia groomerskie, kosmetyki do pielęgnacji czworonogów w salonach, produkty potrzebne do efektywnego szkolenia psów i usługi fotograficzne.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godz. 9:00 (sobota, niedziela)

Bilety: od 25 zł (dzieci do lat 8 – wstęp bezpłatny)

Więcej informacji na stronie.

Teatr Atofri – Jabłonka

Inspiracją do powstania spektaklu był tekst „Wczora z wieczora” zapisany w zbiorach Oskara Kolberga. Jest to prosta opowieść o jabłonce, na której zakwita czerwono-zielone jabłko. Pieje kogut, zawiał wiatr i powstało pytanie, kto zerwie jabłko z jabłonki? Spektakl wypełniony będzie śpiewem, tańcem i ludowymi zabawami. Spektakl dla dzieci od 1 do 5 lat.

Dziedziniec Muzeum Archeologicznego, ul. Wodna 27

Godz. 9:30, 11:00

Bilety: od 30 zł

Więcej informacji na stronie.

Koncert Darka Kozakiewicza

Darek Kozakiewicz to artysta znany przede wszystkim z zespołów Breakout, Test i Perfect. Jego koncert w ramach trasy Hot Tour 2022 to podróż w czasie przy dźwiękach jego gry gitarowej oraz akompaniamencie rockowego zespołu tworzonego przez Justynę Panfilewicz, Tomka Płonkę i Sławka Puchałę. Podczas koncertu uczestnicy usłyszą znane przeboje grupy Test, teksty piosenek Bogdana Loebla oraz muzykę Hendrixa. 

Klub pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8 

Godz. 19:00

Bilety: od 50 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Panel dyskusyjny o twórczości kobiet

Dyskusja o Marii Nicz-Borowiakowej dotyczyć będziej jej twórczości w relacji do dokonań ówczesnych awangardzistów, m.in. jej licznych kolegów z grupy Blok, takich jak: Władysław Strzemiński, Henryk Stażewski czy Mieczysław Szczuka i nielicznych koleżanek jak Katarzyna Kobro czy Teresa Żarnowerówna. Dodatkowo uczestnicy przyjrzą się jej postawie, obrazom oraz pracom na papierze, a także archiwalnym fotografiom z perspektywy współczesności i aktualnych badań nad sztuką kobiet w kręgach awangardowych. Na wydarzeniu pojawią się: prof. dr hab. Joanna Sosnowska, dr hab. Agata Jakubowska, dr Agnieszka Salamon-Radecka oraz dr Agnieszka Skalska.

Muzeum Narodowe w Poznaniu, ul. Marcinkowskiego 9

Godz 12:00

Bilety: od 10 zł

Więcej informacji na stronie.

Koncert Takeshi Asai 

W niedzielny wieczór w CK Zamek odbędzie się występ Takeshi Asai, który od dziesięcioleci jest wyjątkowym głosem nowojorskiej sceny jazzowej. Artysta, uznawany przez międzynarodowych krytyków i publiczność za wyjątkowego, wszechstronnego pianistę-wirtuoza o zjawiskowej technice gry, występuje w licznych klubach jazzowych. Podczas koncertu usłyszymy najnowsze kompozycje artysty, które pojawią się na jego kolejnym albumie „Solo Vol. III”.  

Centrum Kultury Zamek, ul. Święty Marcin 80/82

Godz. 19:00

Bilety: 40 zł

Więcej informacji na stronie. 

„Zacznijmy jeszcze raz”

Spektakl opowiada historię terapeutki oraz pacjenta, którzy diametralnie inaczej podchodzą do życia. Opanowana i kompetentna kobieta, która na co dzień pomaga uzdrowić związki małżeńskie trafia na mężczyznę, który jest jej przeciwieństwem i rujnuje swój związek. O tym, jak rozegra się to spotkanie, widzowie przekonają się w niedzielę w Teatrze Apollo.

Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18

Godz. 16:30, 18:00

Bilety: 90 zł

Więcej informacji na stronie.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl