Co w sobotę w Poznaniu? Koncerty, eventy dla dzieci i wiele innych

Co dziś w Poznaniu? Wiele atrakcji, dla dzieci m.in. Lego warsztaty, dla trochę starszych koncerty, ale też wydarzenia związane ze zdrowiem i dobrym jedzeniem.

Tour Salon

Tour Salon to wydarzenie dla wszystkich miłośników podróży, którzy szukają inspiracji zarówno dla dalekich wypraw, jak i krótkich, weekendowych wypadów. Podczas tych trzech dni uczestnicy mogą zapoznać się z ofertą regionów – miast, gmin, powiatów, regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych, a także obiektów takich jak parki rozrywki, muzea, szlaki piesze, rowerowe i wodne, czy hotele. Bilet zakupiony na Tour Salon upoważnia do wstępu na Festiwal Śladami Marzeń oraz Poznań Caravans Salon.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godz. 10:00

Bilety: od 17,50 zł TUTAJ

Caravans Salon

Caravans Salon jest jednym z największych wydarzeń związanych z turystyką caravaningową w Polsce. Podczas trzydniowej imprezy swoją ofertę zaprezentują najwięksi producenci i dystrybutorzy pojazdów turystycznych w kraju. Odwiedzający będą mieli okazję obejrzeć najnowsze modele kamperów, przyczep czy namiotów oraz zapoznać się z ofertą największych wypożyczalni. Caravans Salon jest imprezą towarzyszącą targom Tour Salon. W tym samym czasie odbywa się Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, Yacht Salon oraz pierwsza edycja Rodzinnego Festiwalu Podróżniczego Tup Tup. Na wszystkie imprezy obowiązuje jeden bilet wstępu.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godz. 10:00

Bilety: od 17,50 zł TUTAJ

Warsztaty robotyki LEGO

Dzięki warsztatom dzieci zapoznają się z podstawami robotyki. Zbudują oraz zaprogamują własne urządzenia w oparciu o zestaw klocków Lego. Podczas wydarzenia najmłodsi poznają również najciekawsze miejsca w Centrum Szyfrów Enigma nawiązujące do zagadnień cyfrowego rozwoju świata. Dowiedzą się, czy roboty mogą być artystami oraz jak należy właściwie chronić nasze dane na co dzień. Warsztaty prowadzone będą w języku polskim oraz ukraińskim i są przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.

Centrum Szyfrów Enigma, ul. Święty Marcin 78

Godz. 11:00 (sobota i niedziela)

Na wydarzenie obowiązują zapisy pod adresem: wydarzenia@csenigma.pl

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Koncert Grubsona 

Występ artysty odbywa się w ramach klubowej trasy koncertowej promującej jego ostatni album „Akustycznie (nie)Zupełnie”. Będzie to okazja, żeby usłyszeć piosenki z najnowszej płyty, a także spotkać się z muzykiem. Wszystkie koncerty podczas jego trasy to nowe aranżacje, wyjątkowa oprawa wizualna, a jednocześnie swoisty, intymny powrót do korzeni, celebrujący początki kariery tego wielokrotnie nagradzanego artysty.

Tama, ul. Niezłomnych 2

Godz. 20:00

Bilety: od 89 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Panie na Browarze

Wydarzenie to promuje profilaktykę oraz zdrowy styl życia kobiet. Podczas jego trwania poznanianki będą mogły sprawdzić skład swojego ciała, skorzystać z bezpłatnego badania stóp oraz otrzymać vouchery na diagnostykę, taką jak: oznaczenie poziomu hemoglobiny glikowanej (profilaktyka cukrzycy), oznaczenie poziomu TSH i anty-TPO (profilaktyka chorób tarczycy), markery nowotworów kobiecych. Dodatkowo w Starym Browarze odbędą się konsultacje zdrowotne.

Stary Browar, ul. Półwiejska 42

Godz. 10:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Ekocuda

Ekocuda to dwudniowe targi, na których swoje produkty zaprezentują głównie polscy producenci kosmetyków naturalnych i organicznych. Uczestnicy będą mieli również okazję zapoznać się z zagranicznymi markami dostępnymi na rodzimym rynku. To szansa, by poznać produkty inspirowane naturą oraz zawierające ekologiczne składniki.

ul. Zwierzyniecka 3

Godz. 11:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Poranek literacki z Doktorem Borsukiem 

Podczas literackiego poranka uczestnicy będą mogli zapoznać się z treścią książki „Recepta na szczęście” Małgorzaty Korbiel. Przedstawia ona historię Borsuka, który stał się doktorem, by leczyć dusze i serca swoich pacjentów. Niektórzy z bohaterów odkryją, że ich szczęście nie może być uzależnione od opinii innych, jak również wielu z nich przekona się, że dzieląc się radością z innymi, tak naprawdę mogą ją mnożyć.

osiedle Przyjaźni 125 c

Godz. 11:00

Bilety: 25 zł (dziecko z rodzicem, każda kolejna osoba 10 zł)

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Czytaty 6 zmysłów: Mózg

W sobotę odbędzie się ostatnie wydarzenie z serii Czytaty 6 zmysłów. Podczas finałowego spotkania nastąpi podsumowanie całego cyklu. Uczestnicy również zadadzą sobie pytanie, jak to się dzieje, że odbierają świat różnymi zmysłami. Dodatkowo badacze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza opowiedzą o tajemnicach działania mózgu oraz o tym, czy każdy może być naukowcem.

Biblioteka Raczyńskich, Sala 5, pl. Wolności 19

Godz. 12:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie.

Występ zwycięzcy 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego 

W sobotę odbędzie się 499. Koncert Poznański, na którym wystąpi laureat I nagrody 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego. W programie wydarzenia planowane są: koncert skrzypcowy fis-moll op. 14 lub koncert skrzypcowy d-moll op. 22 Henryka Wieniawskiego i Symfonie c-moll op. 60 Franza Xavera Scharwenki.

Aula Uniwersytecka, ul. Wieniawskiego 1

Godz. 18:00

Bilety: 20 zł

Więcej informacji na stronie.

Granice

Wystawa będzie podsumowaniem rozważań artystów, którzy przyjęli zaproszenie i zechcieli swoją twórczością opisać pojęcie „Granice”. Podczas wernisażu uczestnicy będą mogli podziwiać prace artystów z Litwy, Ukrainy, Polski i Niemiec wypowiadających się za pomocą fotografii, rzeźby, grafiki artystycznej, video, instalacji łączących różne pola sztuk wizualnych.

Jeżyckie Centrum Kultury, ul. Jackowskiego 5-7

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl