Cicha noc w różnych językach

Już po raz ósmy poznaniacy i obcokrajowcy mieszkający w stolicy Wielkopolski zaśpiewają razem znaną na całym świecie kolędę „Cicha noc”. Akcja odbędzie się w piątek, o godz. 18:00 na rynku Łazarskim.

W tym roku Cicha noc zabrzmi w innym miejscu niż zawsze, bo na rynku Łazarskim. O godz. 17:30 rozgrzewkę przed wspólnym wykonaniem „Cichej nocy” zapewni koncert zespołu Gospel Joy. To poznański chór, który występuje na polskich i zagranicznych scenach od ponad 20 lat. Grupa wykonuje największe hity muzyki gospel, a także własne utwory w języku polskim i angielskim.

Kulminacją wieczoru będzie wspólnie odśpiewać „Cichej nocy” przez mieszkańców, studentów i poznańska społeczność międzynarodową. W wydarzeniu weźmie udział także Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Idea spotkania zawsze jest taka sama, czyli jedna kolęda, wiele języków i wspólne przesłanie miłości i radości – informują urzędnicy.

Wybór utworu jest nieprzypadkowy. „Cicha noc” jest znana niemal na całym świecie. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów.

Po wspólnym śpiewaniu uczestnicy będą mogli słuchać muzyki i potańczyć w przygotowanych dla nich słuchawkach w ramach imprezy Silent Disco, a także zobaczyć pokaz Fire Show pt. „Świąteczny rynek Łazarski”

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl