Zakończyła się przebudowa przejścia dla pieszych przez ul. Hetmańską

Piesi i rowerzyści mogą już korzystać z przebudowanego przejścia dla pieszych przez ul. Hetmańską, na wysokości ul. Jarochowskiego.

Ostatnią częścią przygotowań do wprowadzenia stałej organizacji ruchu była regulacja sygnalizacji świetlnej.

– Uzupełnienie przejścia dla pieszych o sygnalizację świetlną i przejazd rowerowy, będący nowym elementem infrastruktury dla rowerzystów w tej części Poznania, poprawi bezpieczeństwo wszystkich, którzy w tym miejscu będą przedostawać się przez dwie jezdnie i torowisko w ruchliwej ul. Hetmańskiej – mówi Kamila Michalska, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

fot. źródło: PIM

Z nowego przejścia bezpiecznie mogą już korzystać także osoby z niepełnosprawnościami. Sygnalizacja świetlna została dodatkowo udźwiękowiona, a na chodniku przed przejściem zamontowano ostrzegawcze płytki z wypustkami. W ramach zakończonej inwestycji zamontowano również stojaki rowerowe, które są jednocześnie zabezpieczeniem przed nielegalnym parkowaniem w rejonie skrzyżowań. Wymieniono też nawierzchnię obu jezdni ul. Hetmańskiej oraz podkłady pod szynami tramwajowymi w rejonie przejścia.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl