Materiał partnera

Chorwacja jesienią za 124 zł? Prosto z Ławicy

Jesienią w Chorwacji średnia temperatura to… około 20 stopni. Do tej słonecznej krainy możemy uciec prosto z poznańskiej Ławicy. Za cenę, która może wielu zaskoczyć.

Chorwacja jesienią

Już na pierwsze dni października znajdujemy lot do Zadaru prosto z Poznania, za….124 złote.

Można by obawiać się, że powrotny bilet z Chorwacji będzie już za tysiące złotych, ale to oferta bez małych gwiazdek. Bilet powrotny jest droższy, ale nie tak bardzo.

Zatem za nieco ponad 300 złotych lecimy w obie strony do Zadaru. Biorąc pod uwagę te tysiące kilometrów do przebycia i czas, w jaki się to dzieje, trudno znaleźć tańszy środek lokomocji.

A teraz spójrzmy na drugą połowę października i loty do Chorwacji. Znów za 300 złotych lecimy w obie strony.

Te ceny mogą się oczywiście zmieniać, im większy będzie popyt, tym bardziej będą rosły, ale obecnie kształtują się właśnie tak.

W październiku możemy polecieć jeszcze cztery razy w tygodniu do Zadaru – Ryanair ( wyloty we wtorki – 19:40 , środy – 11:00 , soboty – 19:05 , niedziele – 19.45 ) czas lotu ok. 1h 45 min , – oraz WizzAir do Splitu 2x w tyg ( w poniedziałki – 18:45 i piątki – 18:50 ) czas lotu ok. 1h 50 min.

Na ile to ciekawy kierunek?

Gdy polecimy do Zadaru, zachwyci nas jego stare miasto. Jest uznawane za jedną z najładniejszych chorwackich starówek. Możemy gubić się w uliczkach i odpoczywać w niewielkich kawiarniach.

W Zadarze zobaczymy też niezwykłe organy morskie.

Choć gondole kojarzą się z Wenecją, to w Zadarze od wieków gondolierzy zabierają chętnych na rejsu w okół portu. Spojrzycie na miasto z zupełnie innej perspektywy.

A dolecicie tam prosto z poznańskiej Ławicy.

czytaj także: Ryanair z jesienną rewolucją w rozkładzie lotów z Poznania

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl