Chciał zrobić zakupy na dworcu. Teraz grozi mu więzienie

Mężczyzna zachowywał się podejrzanie, co wzbudziło podejrzenia strażników. Szybko wyszło na jaw, że trzymał w ręce cudzą kartę płatniczą.

Do zdarzenia doszło na terenie dworca głównego w Poznaniu. Funkcjonariusze straży ochrony kolei patrolujący rejon przejścia podziemnego pod peronami, zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Stał on w pobliżu sklepu Żabka, a w ręce trzymał kartkę bankomatową. Według relacji strażników mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany.

Podawał się za właściciela

Funkcjonariusze wylegitymowali 40-letniego poznaniaka. Początkowo podał on dane osobowe zapisane na wspomnianej karcie płatniczej. Podczas interwencji wyszło jednak na jaw, że nie należała ona do niego. Strażnicy, mając podejrzenie, że doszło do przestępstwa, zatrzymali mężczyznę i powiadomili patrol policji.

Grozi mu więzienie

Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że 40-latek znalazł kartę przed budynkiem starego dworca. Jeden z podróżnych zgubił ją, podczas wsiadania do pociągu. Podejrzany nie zwrócił karty właścicielowi, ani nie udał się do banku. Przywłaszczył sobie kartę i poszedł w kierunku sklepu spożywczego. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Poznań Wilda. Grozi mu kara grzywny lub nawet do dwóch lat więzienia.

Czytaj także: Ogromna prędkość i potężny mandat

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl