CBA w urzędzie miasta. Dlaczego nie przyszli szybciej?

Prokuratura postanowienie o zabezpieczenie dokumentów wydała już 16 kwietnia, dzień później w rękach mieli je agenci CBA. Przyszli po dokumenty do urzędu miasta dopiero wczoraj w dniu kiedy Jacek Jaśkowiak został oficjalnie zaprezentowany jako kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Poznania. 

Otrzymaliśmy informację od prokuratury okręgowej w Zielonej Górze która potwierdza, że postanowienie o zabezpieczeniu dokumentów zostało wydane 16 kwietnia. Rzecznik prokuratury okręgowej – która prowadzi śledztwo w sprawie rzekomej nieprawidłowości przy sprzedaży działki po byłem dworcu PKS w Poznaniu – tak pisze w oświadczeniu :

hotel dla psów w Poznaniu

–  Na podstawie materiałów przedłożonych prokuratorowi przez CBA w dniu 16.04.2018 roku wydano postanowienie o żądaniu wydania rzeczy (przeszukaniu) i w dniach następnych w celu zabezpieczenia stosownej dokumentacji dokonano jej procesowego zabezpieczenia w siedzibach Urzędu Miasta Poznań, Spółce PKS w Poznaniu, Biurze Nadzoru Właścicielskiego, kancelarii rzeczoznawców majątkowych i innych. Zabezpieczona dokumentacja związana jest i dotyczy omawianego wyżej wątku sprzedaży prawa użytkowania wieczystego zabudowanych działek należących do spółki PKS w Poznaniu. Prokuratura nie wyklucza rozszerzenia zakresu przedmiotowego prowadzonego postępowania.

Śledztwo w tej sprawie jak głosi komunikat rzecznika prowadzone jest od lutego (!!!) tego roku.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze – Wydział ds Przestępczości Gospodarczej nadzoruje wszczęte 5 lutego br. – na podstawie zawiadomienia i przedłożonych materiałów własnych przez CBA w Poznaniu – śledztwo dotyczące działania w latach 2015 – 2017 na szkodę PKS SA z s. w Poznaniu przez członków Zarządu Spółki i wyrządzenia w jej majątku szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, w wysokości nie mniejszej niż 9 mln zł  w związku ze sprzedażą prawa użytkowania wieczystego działek 3/9 i 3/10 i znajdujących się na nich nieruchomości i urządzeń należących do Przedsiębiorstwa PKS w Poznaniu, a będących własnością miasta Poznań  – art. 296 par. 3 kodeksu karnego.

Dlaczego wiec CBA dopiero teraz przychodzi po dokumenty i nagłaśnia śledztwo?  Czy miało to coś wspólnego z wczorajszą prezentacją osoby Jacka Jaśkowiaka jako kandydata na stanowisko prezydenta Poznania. Rzecznik CBA dość enigmatycznie odpowiada że  „termin czynności był podyktowany względami procesowymi”.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl