Z Poznania pojedzie więcej pociągów. Wraca połączenie do Bydgoszczy

Od czerwca podróżni z Poznania będą mieli do dyspozycji więcej połączeń do Torunia. Pasażerowie wybierający koleje regionalne, ponownie będą mogli również dojechać do Bydgoszczy, bez konieczności przesiadki.

Problem pasażerów

W grudniu 2022 roku koleje regionalne usunęły z rozkładu bezpośrednie połączenia z Poznania do Bydgoszczy. Od tego momentu dużo trudniej jest również dojechać do Torunia. Aktualnie jedyny pociąg oz Poznania do Torunia wyjeżdża o godzinie 6:55 i po ponad dwóch godzinach dojeżdża do celu o godzinie 9:00. Później korzystać można już tylko z Intercity lub z połączeń z przesiadkami.

Łatwiej do Torunia

Sytuacja ma się jednak zmienić od czerwca. Wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy powróci większa liczba bezpośrednich połączeń kolei regionalnych z Poznania do Torunia. Województwo kujawsko-pomorskie uruchomi pięć dodatkowych par pociągów. Łącznie jeździć będzie ich sześć. Cztery pary będą kończyć kursy na stacji Toruń Wschodni, a jedna stację wcześniej, na Toruniu Głównym.

Wracają połączenia do Bydgosczy

Co więcej, dodatkowe dwie pary pociągów wznowią połączenie z Poznania do Bydgoszczy. W ten sposób pasażerowie kolei regionalnych będą mogli ponownie korzystać z oferty takiej, jak ta sprzed grudnia 2022 roku. Pociągi będą obsługiwać przywrócone połączenia cały tydzień, od poniedziałku do piątku.

— Konsekwentnie zabiegamy o jak najlepszą siatkę połączeń. Wprowadzane zmiany godzin odjazdów pociągów dostosowujemy do potrzeb pasażerów m.in. dojeżdżających do pracy lub szkoły. — powiedział Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj także: Miliony pasażerów Kolei Wielkopolskich

Źródło: Metropolia Poznań

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl