Były młodzieżowy kadrowicz zawodnikiem Warty

Były młodzieżowy reprezentant Polski, 24-letni wahadłowy Kacper Michalski jest ósmym, letnim wzmocnieniem Warty Poznań. Podpisał kontrakt do końca sezonu 2024/25 z opcją przedłużenia o rok. Został piłkarzem „Zielonych” na zasadzie wolnego transferu, po tym jak rozstał się z Ruchem Chorzów.

Przez ostatnie dwa lata Kacper Michalski był zawodnikiem Ruchu Chorzów. Awansował z nim do Ekstraklasy, a w niej rozegrał 20 spotkań i strzelił jednego gol. W najwyższej lidze w kraju wystąpił łącznie 36 razy. Poprzednie 16 meczów zaliczył w barwach Górnika Zabrze, w którym debiutował w Ekstraklasie blisko 6 lat temu, jako 18-latek.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu Kacper Michalski odszedł z Ruchu Chorzów po wygaśnięciu kontraktu. Jako wolny zawodnik związał się z Wartą Poznań. Podpisał roczną umowę z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Jest już drużyną na obozie przygotowawczym w Grodzisku Wlkp. Na boisku występuje jako prawy wahadłowy.

– Kacper to kolejny zawodnik , który ma stanowić o sile naszej drużyny w nowym sezonie. Pasuje do Warty Poznań nie tylko profilem piłkarskim , ale także charakterologicznie. Znam Kacpra jeszcze z czasów kiedy występował w Wigrach Suwałki i jestem przekonany, że wydatnie pomoże nam w walce o punkty. Dlatego też cieszę się, że wybrał naszą ofertę – mówi Dawid Frąckowiak, dyrektor sportowy Warty Poznań.

Nowy „Warciarz” jest byłym reprezentantem Polski w młodzieżowych kategoriach wiekowych. W sezonie 2018/19 regularnie występował w kadrze do lat 19. Raz zagrał też w reprezentacji U-20.

Kacper Michalski pochodzi z Kostrzyna nad Odrą, urodził się 3 stycznia 2000 roku, ma 187 cm wzrostu, waży 76 kg. Jest wychowankiem GKP Gorzów, a potem występował w juniorskich zespołach Impulsu Wawrów, Legii Warszawa i Herthy Berlin. Po powrocie z krótkiego pobytu w Niemczech trafił do Pogoni Szczecin. Stamtąd do Górnika Zabrze, z którego był wypożyczony do GKS Katowice w sezonie 2019/20 i rok później do Wigier Suwałki. W klubie z Podlasia strzelił 4 gole i miał 7 asyst w 26 meczach w II lidze. Później przeniósł się do Ruchu Chorzów.

24-latek jest już ósmym nowym zawodnikiem w zespole trenera Piotra Jacka. Dotychczas kontrakty z najstarszym klubem piłkarskim w Poznaniu podpisali: obrońca Tomasz Wojcinowicz, wahadłowy Bartosz Szeliga, pomocnicy Damian Gąska, Jurij Tkaczuk i Filip Waluś oraz napastnicy Rafał Adamski i Maciej Firlej.

czytaj także: Kolejny transfer Warty Poznań. Do zespołu dołączył wahadłowy

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl