Kolejny transfer Warty Poznań. Do zespołu dołączył wahadłowy

Bartosz Szeliga to najnowszy transfer Warty Poznań. Do Zielonych dołączył za darmo. Podpisał dwuletni kontrakt i już dołączył do obozu przygotowawczego drużyny.

Warta Poznań ogłosiła dziś nowy transfer. Do klubu przyszedł 31-letni wahadłowy Bartosz Szeliga. Były zawodnik między innymi Piasta Gliwice, Termaliki Bruk-Bet Niecieczy, GKS-u Tychy oraz ostatnio ŁKS-u Łódź po wygaśnięciu kontraktu był wolnym zawodnikiem. Do drużyny Zielonych dołączył więc za darmo. Piłkarz podpisał kontrakt do końca czerwca 2026 roku.

– Gdy pojawiła się możliwość pozyskania Bartka, nie zastanawialiśmy ani chwili, bo to bardzo doświadczony piłkarz i przy tym bardzo pozytywny i pracowity człowiek. Szukamy do naszej nowej drużyny właśnie takich zawodników, którzy nie tylko na boisku oddadzą serce Warcie, ale zrobią ot także poza nim. Taki jest właśnie nasz nowy piłkarz. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Bartek przyjął naszą ofertę i zdecydował się dołączyć do Zielonej Rodziny – powiedział Dawid Frąckowiak, dyrektor sportowy Warty Poznań.

Doświadczony

Bartosz Szeliga ma na swoim koncie łącznie 148 spotkań w rozgrywkach Ekstraklasy. W tym czasie zaliczył 12 bramek i 14 asyst. Zawodnik zagrał także w 154 meczach na poziomie 1 ligi. Tam z kolei zdobył 16 goli i zanotował 20 asyst. Natomiast w ostatnim sezonie wahadłowy wystąpił w 31 spotkaniach i był jednym z podstawowych zawodników łódzkiej ekipy.

Dobre wzmocnienie?

Portal Transfermarkt wycenia Szeligę na około 200 tysięcy euro. W Warcie może być naprawdę wartościowym wzmocnieniem. Może występować zarówno z prawej strony defensywy, jak i na skrzydle. Co ciekawe, w swojej karierze zaliczył również mecze na pozycji napastnika.

To już siódmy transfer przeprowadzony przez Zielonych w trwającym oknie transferowym. Bartosz Szeliga od piątku jest już w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie swój obóz przygotowawczy do nowego sezonu ma zespół Warty Poznań.

Czytaj także: Kolej dużych prędkości z Poznania do Berlina? Trwają rozmowy

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl