Był mały falstart ale już jest otwarty

Uroczyście miał być otwarty już w czwartek ale ulewne deszcze częściowi go zalały. Dziś już bez problemu można z niego korzystać . Nowy plac zabawa w parku Wodziczki jest otwarty. Remont trwał blisko rok.

Prace w parku Wodziczki rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku i trwały niecały rok. Na jego terenie powstały dwa place zabaw. Na mniejszym, adresowanym do maluchów, zostały zamontowane bujaki na sprężynach, piaskownica, tablica edukacyjna i domek do zabawy. Na większym, przeznaczonym dla dzieci w wieku szkolnym, stanęły m.in. trampoliny, zestaw linowy,  zjeżdżalnia, kładka linowa, karuzela i słupki do wspinaczki. Trochę starsi użytkownicy placu mogą też korzystać z 20-metrowego zjazdu linowego.

fot. UMP/poznan.pl

Wśród atrakcji, oddanych do użytku, jest też plac do gry w koszykówkę z poliuretanową nawierzchnią, stoły do gry w tenisa stołowego, piłkarzyki i szachy oraz  plac do gry w bule.  W parku znajduje się również siłowni zewnętrznej, a tam takie urządzenia, jak wioślarz, twister, prostownik pleców, orbitrek i drabinki. Rowerzyści mogą  korzystać z placów do samoobsługowej naprawy rowerów.  Na terenie zrewitalizowanej powierzchni parku pojawiły się też elementy małej architektury – m.in. ławki i kosze na śmieci.

Park im. A. Wodziczki zajmuje powierzchnię około 7 ha. Do tej pory zrewitalizowano ponad 1,6 ha, w tym 1800 metrów kwadratowych przeznaczonych na miejsca do zabaw. W miejscu tym już wcześniej bawiły się dzieci, choć stan urządzeń pozostawiał wiele do życzenia. O to, by plac zabaw pozostał w tej samej lokalizacji co dotychczas, zabiegali okoliczni mieszkańcy i Rada Osiedla Sołacz.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl