João Amaral zawodnikiem Kolejorza

João Amaral został nowym zawodnikiem Lecha Poznań. Portugalczyk po pozytywnym przejściu testów medycznych, związał się z Kolejorzem na cztery lata.

Amaral jest wychowankiem portugalskiego CD Candal. Zanim trafił do SL Benfiki, z której przyszedł do Kolejorza, grał w Vitorii Setubal. W zakończonym przed dwoma miesiącami sezonie jego drużyna uplasowała się na 14. miejscu w lidze. W sumie Amaral zagrał w 40 spotkaniach, strzelił dziewięć goli i zanotował cztery asysty.

– To zawodnik, który bardzo dobrze czuje się na boisku jako drugi napastnik, ale też świetnie sprawdzi się w ustawieniu z trzema ofensywnymi piłkarzami. Ma dobry start do piłki, potrafi wykończyć akcję z lewej i prawej nogi, również z dystansu. Często zmienia pozycję, szuka gry, wychodzi na wolne pole – wymienia zalety nowego zawodnika skaut Lecha Poznań, Andrzej Juskowiak. – Moim zdaniem João ma potencjał i odpowiednie cechy piłkarza, który może zostać ulubieńcem kibiców – dodaje.

Z transferu do Lecha bardzo cieszy się sam zawodnik. 26-latek nie ukrywa bowiem, że w Poznaniu zamierza walczyć o jak najwyższe cele. – Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w Poznaniu. Było trudno osiągnąć właściwe porozumienie z Benfiką, ale cieszę się, że wszystkie strony już się dogadały. Jestem bardzo zadowolony, że jestem tutaj i chcę od samego początku być skoncentrowany na byciu Mistrzem. Nie mogę się doczekać, aż poznam swoich nowych kolegów, oraz zagram swój pierwszy mecz w niebiesko-białych barwach – mówi nowy zawodnik poznańskiej Lokomotywy.

João Amaral to czwarty transfer Lecha w letnim oknie transferowym. Wcześniej zawodnikami Kolejorza zostali Tomasz Cywka, Karol Szymański oraz Pedro Tiba.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl