Budowanie robotów i niezwykłe eksperymenty. Noc Naukowców w piątek w Poznaniu

W piątek w Poznaniu obędzie się jedna z najbardziej znanych imprez naukowych, czyli Noc Naukowców. Na uczestników czekają niesamowite pokazy, wykłady i zabawy. Wstęp bezpłatny.

Noc Naukowców nie tylko w Poznaniu

30 września to Europejska Noc Naukowców 2022, która odbywa się w 25 krajach. Jej głównym celem jest ukazanie różnorodności nauki i jej wpływu na codzienne życie obywateli. Piątek, w między innymi Krakowie, Toruniu, a także Poznaniu, będzie niesamowitą okazją do wzięcia udziału w pokazach, wykładach i zabawach.

Zabawa dla całych rodzin

Program jest skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku. Tematem głównym tegorocznych warsztatów i pokazów będzie szeroko rozumiany Zielony Ład. W tym ekologia, klimat, zdrowie, SOS dla Ziemi, zielona energia oraz równowaga klimatyczna. Na dzieci i młodzież czekają konkursy, eksperymenty, warsztaty i zabawy edukacyjne. Dorośli za to mogą liczyć na wykłady, pokazy oraz zwiedzanie laboratoriów. Uczestnicy dowiedzą się między innymi jak zbudować robota lub przeprowadzić eksperymenty chemiczne. Będzie także strefa dla małych archeologów, średniowieczna apteka, czy szkoła magii i robotyki.

hotel dla psów w Poznaniu

Co? Gdzie? Kiedy?

Wydarzenia poznańskiej Nocy Naukowców będą odbywać się w kilku miejscach. Przede wszystkim na kampusie Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, a także na Uniwersytecie Przyrodniczym i Uniwersytecie Ekonomicznym. Na niektóre zajęcia należy zarejestrować się wcześniej, ale wstęp jest bezpłatny. Pełny program z rozpisanymi godzinami i lokalizacjami jest dostępny TUTAJ.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl