Remont ul. Murawa. Niebawem zaczną się utrudnienia

Spore zmiany na ulicy Murawa już od poniedziałku, na odcinku od ul. Lechickiej do ronda Solidarności. Na czas prac zmieni się organizacja ruchu.

 

REMONT START

W związku z remontem wprowadzony będzie ruchu jednokierunkowy od ul. Lechickiej do Alei Solidarności. Wyjeżdżający z osiedla Kosmonautów i Wichrowe Wzgórz na ul. Murawa będą mogli jechać w stronę ronda Solidarności lub poruszać się wyznaczonymi objazdami przez osiedle.

Prace podzielone będą na osiem etapów. W pierwszym, który rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (3 października), frezowana będzie nawierzchnia ulicy na długości około 200 metrów w rejonie skrzyżowania z ul. Lechicką (pas ruchu w stronę ronda). W związku z tym nie będzie możliwy wyjazd w stronę ul. Lechickiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Lechicką do ul. Armeńskiej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy, a na dalszym odcinku dwukierunkowy.

W kolejnym etapie wykonawca będzie frezował pas ruchu w stronę ul. Lechickiej na tym samym, 200 -metrowym odcinku. Wraz z postępem prac drogowy będą przesuwać się w stronę Alei Solidarności.

Objazdy zostały wytyczone ulicami: Serbską, Naramowicką i Lechicką.

 

ZMIANY TEŻ DLA KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, w związku z remontem, od 3 października, zmienionymi trasami pojadą autobusy linii nr 169, 171, 178, 182, 185 oraz 218 (wytłuszczonym drukiem zaznaczono zmienione fragmenty tras):

Linia nr 169 OS. KOPERNIKA – … – Słowiańska – Murawa – Serbska – Naramowicka – al. Praw Kobiet – Łużycka – … – OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 171 OS. DĘBINA – … – Aleje Solidarności – Połabska – Lechicka – Murawa – OS. WICHROWE WZGÓRZE

Linia nr 178 SZARYCH SZEREGÓW – … – Aleje Solidarności – Serbska – Naramowicka – Lechicka – … – RONDO ŚRÓDKA

Linia nr 182 GÓRCZYN PKM – … – Murawa – Serbska – Naramowicka – Lechicka – Murawa – OS. WICHROWE WZGÓRZE

Linia nr 185 RONDO ŚRÓDKA – … – Serbska – Naramowicka – Lechicka – … – OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 218 FRANOWO – … – Słowiańska – Murawa – Serbska – Naramowicka – al. Praw Kobiet – … – OS. SOBIESKIEGO

Jak informuje ZTM, na wszystkich powyższych liniach autobusy w kierunku przeciwnym będą kursować bez zmian, stałymi trasami.

Planowane zakończenie prac to 15 listopada.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl