Kradli w innych krajach, magazynowali w Poznaniu. Dwóch paserów zatrzymanych

Policjanci z Poznania zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu. Okazało się, że mają na koncie więcej przestępstw. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Policja Poznań

Na terenie Niemiec skradziono samochód marki Ford. Podejrzenia szybko padły na przestępców z okolic Poznania. Sprawę przejęli więc miejscowi policjanci. Funkcjonariusze przez pół miesiąca zbierali dowody, aż w końcu udało im się trafić na potencjalnych podejrzanych. Stróże prawa udali się do ich miejsc zamieszkania, na terenie powiatu poznańskiego. Okazało się, że ich przypuszczenia były słuszne. Podczas przeszukania odkryli w przydomowym garażu skradziony samochód, a także wiele części samochodowych.

Skradziony samochód/ fot. Wielkopolska Policja

– Części samochodowe, które znaleźli policjanci pochodzą od co najmniej 9 innych pojazdów utraconych za naszą zachodnią granicą oraz z Irlandii – poinformował Maciej Święcichowski z Wielkopolskiej Policji.

Paserzy w wieku w wieku 33 i 36 lat zostali objęci dozorem policyjnym oraz musieli wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 10 tysięcy złotych. Obaj mężczyźni są podejrzewani o przemyt, za co grozi im teraz kara 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Makabryczne odkrycie w domu pod Poznaniem

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl