Bojkot TVP Poznań ogłasza T. Lewandowski

To już kolejny kandydat na prezydenta Poznania, po Jacku Jaśkowiaku, który stwierdził publicznie, że nie przyjmie zaproszenia na debaty organizowane przez TVP Poznań.

Politycy zaczęli bojkot TVP Poznań po materiale opowiadającym o sporze o tęczowe flagi, które na jeden dzień zawisły na poznańskich tramwajach. TVP Poznań w swoim materiale posłużyła się komentarzami z internetu, w których znajdowały się słowa – spedalone, czy pedalskie miasto.

Najpierw bojkot TVP Poznań ogłosił Jacek Jaśkowiak. Teraz przyłącza się do niego kandydat Lewicy na prezydenta Poznania Tomasz Lewandowski.

W poniedziałek TVP Poznań organizuje pierwszą w kampanii dyskusję kandydatów na prezydenta o Poznaniu. Jako pierwszy temat wybrano cyt. „Tęczowy Poznań i dyskusja o chorągiewkach na tramwajach”. Dobór tematów, jak i sposób ich relacjonowania godny TV Trwam! Podjąłem decyzję, że nie będę uczestniczył w kampanii wyborczej w programach studia TVP Poznań. Nie ma mojej zgody na robienie z telewizji publicznej szczekaczki politycznej propagującej język nienawiści.
Namawiam do podobnego bojkotu także pozostałych kandydatów na urząd prezydenta – pisze Tomasz Lewandowski

Na apel Lewandowskiego odpowiedział już z-ca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. Zapowiedział, że także nie przyjmie zaproszeń do TVP w tematach związanych z kampanią wyborczą.

TVP Poznań nie odpowiedziała w żaden sposób na bojkot polityków.

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl