Koniec przygody Lecha z Ligą Europy

Lech Poznań nie zdołał odrobić strat z pierwszego, przegranego 0-2 meczu z belgijskim KRC Genk i na III rundzie eliminacyjnej zakończył swoją przygodę z Ligą Europy.

Kibice Kolejorza po cichu liczyli, że Kolejorz jakimś cudem odrobi straty z pierwszego meczu i zdoła awansować do IV rundy eliminacji Ligi Europy. Wszystko jednak rozstrzygnęło się w pierwszej połowie spotkania. W 18 minucie na lewym skrzydle piłkę dośrodkowywał Dieumerci Ndongala, a strzał głową na bramkę zamienił z kilku metrów Mbwana Samatta. Pod koniec spotkania rzut karny wykorzystał Leandro Trossard, który tą bramkę praktycznie zagwarantował swojej ekipie promocję do czwartej rundy Ligi Europy.

Druga połowa nie dostarczyła już zbyt wielu emocji. Choć w piątej minucie drugiej połowy,efektownym strzałem popisał się Tomasz Cywka. Była to jednak jedyna bramka jaką Lech zdobył w dwumeczu z KRC Genk i tym samym odpadł z eliminacji Ligi Europy.

Bramki: Cywka 50 – Samatta 19, Trossard 45 (k)

Lech Poznań: Jasmin Burić – Rafał Janicki, Thomas Rogne (29. Maciej Orłowski), Nikola Vujadinović – Kamil Jóźwiak, Pedro Tiba, Tomasz Cywka, Maciej Gajos (78. Darko Jevtić), Vernon De Marco – Joao Amaral, Christian Gytkjaer (73. Paweł Tomczyk)

KRC Genk: Danny Vukovic – Joakim Maehle, Joseph Aidoo, Sebastien Dewaest, Jere Uronen – Dieumerci Ndongala, Sander Berge, Rusłan Malinowski (74. Ibrahima Seck), Alejandro Pozuelo (60. Jakub Piotrowski), Leandro Trossard (61. Edon Zhegrova) – Mbwana Samatta