BLusowo 2024. Darmowe koncerty nad jeziorem

13 lipca plaża przy Leśnym Zakątku w Lusowie wypełni się dźwiękami bluesa i jego różnorodnymi odmianami. Festiwal Blusowo to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w regionie. Wraca nad wodę i oferuje fanom darmowe koncerty znanych artystów, a także wiele atrakcji dla całych rodzin.

BLusowo po raz pierwszy odbyło się w 2011 roku i przez kolejne lata gromadziło licznych miłośników muzyki. Jubileuszowa, 10. edycja festiwalu, która miała miejsce w 2022 roku, została przerwana z powodu gwałtownej burzy. Teraz festiwal wraca nad Jezioro Lusowskie, obiecując niezapomniane wrażenia muzyczne i luźną, rodzinną atmosferę.

Festiwal rozpocznie się od finału konkursu dla młodych, obiecujących artystów bluesowych, który odbędzie się o godz. 14.30. Występy oceni jury w składzie: Robert Kordylewski, Mariusz Kwaśniewski, Joanna Pilarska i Karina Biała.

O godz. 17.45 na scenie pojawi się Blues Drawers, poznański zespół obchodzący swoje dwudziestolecie. Grupa zagrała na BLusowo już dwukrotnie.

Następnie, o godz. 19.15, wystąpi Boogie Chilli, formacja założona przez muzyków znanych z takich zespołów jak Hot Water i Wielka Łódź. Ich muzyka łączy tradycje bluesa i rocka, wzbogacając je o elementy improwizacji i eksperymentów.

O godz. 20.30 na scenie pojawi się Rita Pax, zespół stworzony przez Paulinę Przybysz. Ich muzyka to mieszanka rocka lat 60., psychodelii, soulu i bluesa, przefiltrowana przez nowoczesną wrażliwość.

Wieczór zakończy koncert Shakin’ Dudi o godz. 22.05. Ireneusz Dudek i jego zespół od 40 lat podbijają serca publiczności, wśród znanych hitów wymienić można: „Och Ziuta” czy „Zastanów się co robisz”.

Jam session i atrakcje dla dzieci

Na zakończenie, o godz. 23.15, odbędzie się tradycyjne jam session prowadzone przez Joannę Pilarską. Artystka, uznawana jest za jedną z najciekawszych bluesowych wokalistek młodego pokolenia.

Festiwal BLusowo to także atrakcje dla najmłodszych. W pobliżu głównej sceny znajdzie się „bluesowa strefa dziecięca” pełna różnorodnych zabaw i aktywności. Nie zabraknie również stoisk gastronomicznych oraz plaży.

Program BLusowo 2024

  • 14:30 – finał konkursu (4 zespoły)
  • 17:45 – Blues Drawers
  • 19:15 – Boogie Chilli
  • 20:30 – Rita Pax
  • 22:05 – Shakin’ Dudi
  • 23:15 – Jam session – Joanna Pilarska

Czytaj też: Takim pociągiem, aż żal się nie przejechać. Bluesowa przygoda

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl