Tak kradną złodzieje. Załadowali auto na lawetę i odjechali [VIDEO]

Trzech mężczyzn lawetą ukradło mieszkańcowi Szczytnik pod Poznaniem samochód. Schowali go za stodołą.

Do tej kradzieży 3 złodziei przygotowało się dość dobrze. Żeby na drodze nie wzbudzać zbyt dużych podejrzeń, na rabunek pojechali lawetą.

– Sprawcy przyjechali na miejsce popołudniową porą samochodem dostawczym marki Mercedes. Trzech złodziei wprowadziło znajdującego się przed posesją – Peugeot ‘a na lawetę i pospiesznie odjechali – informuje sierż.sztab. Łukasz Paterski.

Kiedy właściciel zauważył, że auto zniknęło z jego podwórka, zawiadomił policję. Ci przeglądając nagrania z okolicznych kamer monitoringu oraz przesłuchując świadków namierzyli rzeczony dostawczy pojazd. Policjanci zatrzymali lawetę na jednej z ulic wsi, a w niej trzech mężczyzn w wieku 36, 44 i 50 lat.

Na posesji jednego z zatrzymanych za stodołą, policjanci znaleźli częściowo już rozebrany skradziony samochód. Auto zostało zabezpieczone przez policję a później oddane właścicielowi.

– Przestępcze trio usłyszało zarzut kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu. 36 – letni mieszkaniec powiatu śremskiego oraz 44-letni poznaniak dodatkowo w warunkach recydywy. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywistów do 7,5 roku więzienia – dodaje Paterski.

O dalszym losie złodziei zdecyduje sąd.

czytaj także: Znamy szczegóły nocnego policyjnego pościgu

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl