Bezpłatne badania dla poznaniaków

Z okazji Białej Soboty poznaniacy będą mieli okazję skorzystać z konsultacji lekarskich, porad zdrowotnych, badań oraz wykonać wiele istotnych dla zdrowia testów, a to wszystko zupełnie za darmo.

W sobotę, 10 lutego, w Szkole Katolickiej im. św. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej 92, w godzinach od 10:00 do 13:00, mieszkańcy Poznania będą mieli okazję skorzystać z wielu ważnych bezpłatnych badań.

Bezpłatne badania Poznań

Zamiast umawiać się do lekarza i tygodniami czekać na wizytę warto wybrać się na zbliżającą się Białą Sobotę. W jej trakcie będzie można skorzystać z porad lekarzy specjalistów, takich jak dermatolog, endokrynolog, ginekolog, internista, kardiolog, nefrolog, neurolog, laryngolog, otolaryngolog, pulmonolog i reumatolog.

Ponadto uczestnicy będą mogli zmierzyć ciśnienie krwi, tętno, glikemię, poziom cholesterolu i trójglicerydów, oraz wykonać EKG serca. Będzie również możliwość uzyskania informacji na temat profilaktyki nowotworów piersi, jąder, skóry, a także o fizjoterapii, dietetyki i światłoterapii. Chętni będą mieli okazję skorzystać z badania zmian na skórze przy użyciu wideodermatoskopu.

Dodatkowo wszyscy chętni uzyskają informacje na temat tego, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Warto będzie skorzystać też z porad dotyczących tego, jak unikać oszustw. Przedstawiciele Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Poznańskiego Centrum Świadczeń zaprezentują także szeroką ofertę przygotowaną dla starszych mieszkańców miasta. Przedstawią również informacje na temat Złotej Karty Seniora.

Wydarzenie to organizuje Caritas Archidiecezji Poznańskiej we współpracy z Katolickimi Stowarzyszeniami Lekarzy i Pielęgniarek oraz urzędem miasta.

Czytaj także: Ruszył Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Uczniowie będą mogli ocenić swoją szkołę

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl