Bezbramkowy remis. Stal Mielec zatrzymuje Lecha Poznań

W poniedziałkowym starciu zespół PGE FKS Stal Mielec zremisował 0:0 z Lechem Poznań na swoim stadionie.

Od pierwszych minut meczu obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Stal Mielec wykazywał przewagę w pierwszej części meczu, później do coraz częstszych sytuacji pod bramką rywali dochodził Lech Poznań.

Mimo prób strzałów, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki w pierwszej połowie. Zespół z Mielca stwarzał niebezpieczne sytuacje po stałych fragmentach gry, natomiast Lech Poznań groził szybkimi kontratakami.

Po przerwie inicjatywę przejął Lech Poznań, jednak mimo stworzenia kilku obiecujących okazji do zdobycia gola, nie zdołał pokonać bramkarza Stali.

Spotkanie nie obyło się bez kontrowersji. Pod koniec meczu sędziowie musieli podjąć decyzje dotyczące faulu na Kristofferze Velde w okolicy pola karnego Stali Mielec. Po długiej analizie Lech Poznań otrzymał rzut wolny, którego nie wykorzystał.

Na boisko po dłuższej przerwie wrócił Mikael Ishak. Zawodnik od stycznia był poza grą z powodu kontuzji, ale w 70. minucie meczu pojawił się na boisku zastępując Filipa Szymczaka.

Mimo starań obu drużyn, mecz zakończył się remisem 0:0.