Będzie wiało. Ostrzeżenie meteo dla Poznania

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla części Wielkopolski przed nadchodzącym silnym wiatrem. Ostrzeżenie obejmuje Poznań oraz powiaty na zachód i północ od miasta.

Prognozowane są silne podmuchy wiatru o prędkości od 30 do 45 km/h, osiągające w porywach nawet do 75 km/h. Zjawisko ma wystąpić głównie z zachodu i południowego zachodu. Ostrzeżenie będzie obowiązywać od godziny 11 do 19 we wtorek.

Burze w nocy

Kolejne ostrzeżenie meteo ogłoszono po serii burz, które dotknęły region w nocy. Wieczorem burzom towarzyszyły intensywne opady deszczu i silne wiatry.

Jak informuje straż pożarna otrzymali oni wiele zgłoszeń z różnych regionów Wielkopolski, głównie z powiatów: ostrzeszowskiego, kępińskiego oraz z samego Poznania. W sumie wpłynęło 66 zgłoszeń dotyczących skutków burz. Według relacji dyżurnego straży pożarnej, żadna osoba nie ucierpiała z powodu trudnych warunków atmosferycznych.

Głównie zgłaszano przypadki przewróconych lub uszkodzonych drzew, które stanowiły potencjalne zagrożenie dla mieszkańców oraz utrudniały ruch na drogach.

Czytaj też: Zrobił fikołka samochodem. Auto na dachu, kierowcy brak

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl