„Okoń – Moja droga”. Film o legendzie Lecha Poznań do obejrzenia za darmo. Był królem boiska i parkietu

Dziś, 1 kwietnia fani Lecha Poznań, a także miłośnicy piłki nożnej mogą obejrzeć film dokumentalny pt. „Okoń – Moja droga”. Ten ponad 150-minutowy obraz poświęcony jest jednej z największych legend „Kolejorza”, niezapomnianemu Mirosławowi Okońskiemu. Produkcja dostępna będzie za darmo. Gdzie i o której?

Za pomysł i scenariusz do filmu odpowiada reżyser produkcji, Piotr Łuczak. W produkcji wspierali go Przemysław Erdman z agencji menedżerskiej Fabryka Futbolu oraz Tomasz Mroczkowski z Sotis Art. Kluczową rolę odegrał główny bohater, który wziął udział w filmie, czyli Mirosław Okoński.

Życie Okońskiego. Sport i hazard

Film przenosi widzów przez blisko 2,5 godziny po miejscach ważnych dla Mirosława Okońskiego. Podróż rozpoczyna się w Koszalinie, później przenosi się do Poznania. Same wątki związane z Lechem Poznań przewijają się przez całą fabułę. Ta też koncentruje się na losach Okonia w Warszawie, Hamburgu i Atenach. Produkcja nie skupia się wyłącznie na stawianiu laurki byłemu piłkarzowi „Kolejorza”. Są też trudniejsze momenty. Historia opowiada o jego sukcesach, ale również o ciemniejszych stronach życia, takich jak nadmierne zaglądanie do butelki z alkoholem czy uzależnienie od hazardu.

Mirosław Okoński

To postać wyjątkowa w historii piłki nożnej. Był jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii Lecha Poznań, stając się legendą klubu. Mimo przenosin do warszawskiej Legii czy niemieckiego HSV Hamburg zawsze pozostał w sercach kibiców „Kolejorza”. Okoński występował jeszcze w kilku innych zespołach, m.in. w AEK Ateny, Olimpii Poznań czy Gwardii Koszalin. Dla reprezentacji Polski zagrał w 29 spotkaniach.

Film dostępny za darmo

Premiera filmu online „Okoń – Moja droga” odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 12 na Kanale Zero na YouTube. Do obejrzenia bezpłatnie.

„Moim zdaniem to najlepsza wideo-produkcja, jaka powstała o polskim sportowcu. Z pocałowaniem ręki wzięłyby ten film wszystkie płatne platformy streamingowe, gdyby tylko dziś pamięć o Okońskim była żywsza i powszechniejsza (no i gdybyśmy my nie byli szybsi, haha). Ale jest to film poruszający, nakręcający się i imponujący rozmachem. Autorzy – Piotr Łuczak i Tomasz Mroczkowski – zwiedzili świat tropami „Okonia”, porozmawiali z mnóstwem osób z Polski, Niemiec czy Grecji, a potem to wszystko ułożyli w świetną całość. Jest futbol, miłość, zabawa, zakręty, nałogi, wzloty i upadki” – napisał na platformie „X” dziennikarz sportowy i właściciel „Kanału Zero”, Krzysztof Stanowski.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl