Betonowa kostka znika. Na jej miejscu pojawi się zieleń

W Poznaniu rozpoczęto prace mające na celu usunięcie 150 metrów kwadratowych betonowych powierzchni, zastępując je nowymi obszarami zielonymi. Ta inicjatywa to krok ku stworzeniu przyjaźniejszego, bardziej naturalnego otoczenia w samym sercu miasta.

Zieleń w Poznaniu

W poniedziałek,13 listopada rozpoczyna się proces nasadzeń roślin na ulicy Prusa. Planowane jest usunięcie około 150 metrów kwadratowych betonowej nawierzchni, aby zrobić miejsce dla nowych roślin.

Plan prac obejmuje posadzenie krzewów róż, bylin oraz roślin cebulowych.

Te zmiany mają na celu poprawę warunków klimatycznych w tej okolicy oraz ułatwienie odprowadzania wody deszczowej. Dodatkowo wpłyną pozytywnie na warunki życia istniejących drzew.

-Dzięki temu ulica znacznie zyska na swoim wyglądzie. Tym bardziej, że podobnie jak wiele innych na Jeżycach, staje się ona popularną trasą spacerową – poinformował ZDM Poznań.

Utrudnienia w ruchu drogowym

Prace mogą powodować niewielkie utrudnienia w ruchu pojazdów. Należy zwrócić uwagę na znaki drogowe i wcześniej przeparkować pojazdy z obszarów, gdzie obowiązuje tymczasowy zakaz zatrzymywania się z powodu prac. Nieprawidłowo pozostawione pojazdy miasto odholuje na koszt właściciela.

Koszt prac

Koszt nasadzeń wynosi 140 tysięcy złotych. Środki na ten cel pochodzą z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego „Ławki i zieleń na terenie Osiedla Jeżyce i św. Łazarz”.

Czytaj także: Trasa ciężarówki Coca-Cola. Będzie w Poznaniu?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl