W sobotę notariusze będą udzielać porad za darmo

„Porozmawiaj z notariuszem o zmianach w prawie spadkowym i ich skutkach” – tak brzmi temat 14. edycji Dnia Otwartego Notariatu, która odbędzie się w najbliższą sobotę 18 listopada w godzinach 10-16. Notariusze w 19 miastach w Polsce, w tym także w Poznaniu będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych stacjonarnie. Informacje można także uzyskać telefonicznie oraz w trakcie streamingu na żywo.

Porozmawiaj z notariuszem nie tyko o zmianach w prawie spadkowym

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Dnia Otwartego Notariatu są zmiany w prawie spadkowym – zarówno te, które weszły w życie w maju (jak ustawa o fundacji rodzinnej czy zmiany przepisów dotyczące zachowku), jak i te, które zaczną obowiązywać od połowy listopada (dotyczące odrzucenia spadku przez małoletniego, rozszerzenia przesłanek uznania spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia o uporczywe uchylanie się od wykonywania wobec spadkodawcy obowiązku alimentacyjnego oraz kręgu spadkobierców ustawowych w sytuacji, gdy zmarły nie pozostawił najbliższych).

– Spadki i dziedziczenie to zagadnienia, z którymi notariusz jest najczęściej kojarzony, podobnie jak umowy sprzedaży nieruchomości. Warto jednak wiedzieć, że notariusza można – i należy – pytać także o sprawy związane m.in. z umowami majątkowymi małżeńskimi, zabezpieczaniem należności hipoteką, sukcesją przedsiębiorstwa czy ustanowieniem pełnomocnika. Wachlarz czynności notarialnych jest naprawdę szeroki – warto skonsultować się z notariuszem przed podjęciem decyzji ważnych dla naszego majątku – wyjaśniła not. Małgorzata Muszalska, ogólnopolska koordynatorka Dnia Otwartego Notariatu.

Zadaj pytanie notariuszowi: osobiście, telefonicznie, online

W czasie 14. edycji Dnia Otwartego Notariatu notariusze będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych telefonicznie, na czacie (Messenger) oraz w trakcie streamingu na żywo, jak również stacjonarnie w Galerii handlowej Posnania, i pod numerem telefonu: 61 669 87 03.   

– Bezpłatnych informacji prawnych notariusze udzielają przez cały rok w kancelariach notarialnych, co wynika ze specyfiki zawodu i obowiązku notariusza pozostania bezstronnym. Spotkanie w sobotę w centrum handlowym pozwala oszczędzić czas i uzyskać niezbędną wiedzę na temat ważnych życiowych spraw – zapraszamy do rozmów – mówi not. Agata Laskowska, koordynatorka Dnia Otwartego Notariatu w Poznaniu.     

Pytania można zadawać notariuszom już teraz za pośrednictwem strony internetowej www.porozmawiajznotariuszem.pl – odpowiedzi będą udzielane w dn. 18 listopada w trakcie streamingu na żywo na profilu Porozmawiaj z Notariuszem na Facebooku. Jego częścią będą także rozmowy z notariuszami na ważne tematy dotyczące wszystkich czynności notarialnych.

czytaj także: Pierwsze Targi Rozwodowe w Polsce. Mówili, jak się rozwieść i… tego nie żałować

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl