Materiał partnera

Będzie lepsza diagnostyka. Miasto kupiło nowy rentgen

Cyfrowy aparat rentgenowski – to kolejna nowość, z jakiej już od stycznia mogą korzystać pacjenci POSUM. Nowoczesna maszyna pozwala na sprawniejszą diagnostykę, a dzięki niej — na skuteczniejsze leczenie.

– Lekarze muszą mieć dostęp do nowoczesnej diagnostyki, bo dzięki temu poznaniacy i poznanianki mają lepszą opiekę medyczną – podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta.

– Dlatego kupiliśmy aparat rentgenowski, urządzenie, które jest bardzo często wykorzystywane i przydatne w diagnozowaniu pacjentów – wyjaśnia Jaśkowiak.

Aparat został zakupiony dzięki środkom z budżetu Miasta Poznania. Urządzenie zapewnia wielofunkcyjne rozwiązania – można je dopasować tak, by zapewnić badanym, jak najsprawniejszą diagnostykę. Ruchomy blat aparatu ma regulowaną wysokość i może maksymalnie udźwignąć nawet do 300 kg.

To nie jedyna nowa aparatura, jaka pojawiła się w POSUM. Również od stycznia w ośrodku można zrobić także USG płuc – to doskonałe narzędzie diagnostyczne zwłaszcza dla najmłodszych pacjentów.

– Obie maszyny doskonale się uzupełniają – mówi Konrad Zaradny, dyrektor POSUM. 

– Dzięki nim możemy zapewnić naszym pacjentom diagnostykę najlepiej dostosowaną do potrzeb.

Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych w Poznaniu już od ponad pół roku współpracuje z miejską infolinią przy rejestracji do siedmiu poradni specjalistycznych. Dzięki temu pacjenci mogą łatwiej zapisywać się do lekarzy.

POSUM wprowadził także powiadomienia SMS – dzięki temu pacjenci dostają informacje o zbliżających się wizytach. To także przypomnienie dla osób, które chcą odwołać spotkanie z lekarzem – dzięki SMS-om mogą to szybko zrobić i nie blokować miejsca innym. Dzięki temu tylko do lipca do grudnia ubiegłego roku zwolniło się 1431 wizyt. Na te miejsca mogli zapisać się inni pacjenci.

Czytaj też: Tu był nielegalny parking. Teraz łąka kwietna z domkami dla owadów oraz kwiaty [ZDJĘCIA]

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl