Będą spore utrudnienia na A2. Wkrótce zaczynają prace

W poniedziałek rozpocznie się ważny etap modernizacji autostrady A2 w okolicach Poznania. Prace obejmą dobudowę trzeciego pasa ruchu na odcinku między węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód.

Roboty rozpoczną się od soboty. Drogowcy wprowadzą tymczasową organizację ruchu. Przewidziano wytyczenie nowych pasów, oddzielających teren robót od jezdni. A także instalację znaków ostrzegawczych oraz nakazów i zakazów związanych z pracami budowlanymi.

Prace będą obejmować 10-kilometrowy odcinek autostrady A2. Pierwszy etap, planowany na około dwa miesiące, skoncentruje się na fragmencie trasy pomiędzy 176. a 180. kilometrem. W szczególności obejmuje to okolice Miejsc Obsługi Podróżnych Krzyżowniki i Tulce.

Ograniczenia dla kierowców

Podczas prac kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Wprowadzone zostaną jednak ograniczenia prędkości do 80 km/h i 60 km/h na remontowanym odcinku.

W szczegółach:

  • Między 176. a 177. kilometrem kierowcy jadący w stronę Świecka będą poruszać się pasem szybkim jezdni północnej oraz pasem szybkim jezdni południowej. W kierunku Warszawy dostępne będą dwa pasy jezdni południowej – pas wolny i awaryjny.
  • Między 177. a 180. kilometrem dla kierowców jadących w stronę Świecka dostępne będą pas awaryjny oraz pas wolny jezdni północnej, natomiast w kierunku Warszawy – pas szybki jezdni południowej i pas szybki jezdni północnej.

Ważne jest, aby kierowcy jadący z kierunku Świecka, chcący zjechać na trasę S5 na węźle Poznań Wschód, korzystali z jezdni południowej, przeznaczonej standardowo do jazdy w kierunku Warszawy. Prowadzenie zjazdu z pasa lewego jezdni północnej na drogę S5 będzie niemożliwe.

Rozbudowa autostrady A2 o trzeci pas ruchu ma zwiększyć płynność ruchu oraz zapewnienie bezpiecznego i komfortowego przejazdu. Spółka Autostrada Eksploatacja (AWSA) apeluje do kierowców o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Harmonogram prac może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.

Czytaj też: Z Poznania do Pragi 4 razy dziennie. Wiemy, od kiedy

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl