Basen przy ul. Kasprowicza gotowy

Od poniedziałku, 2 lipca poznaniacy będą mogli się wykąpać w parku Kasprowicza. Zakończyła się kompleksowa modernizacja pływalni. 

Prace rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku, a zakończyły 30 maja. Zakres robót był bardzo szeroki. Zmodernizowane zostały niecki basenowe brodzika, basenu pływackiego oraz basenu ze zjeżdżalnią. Pojawiły się też dodatkowe atrakcje wodne. Modernizację przeszedł budynek filtrowni oraz drugi, w którym mieszczą się szatnie, toalety i natryski.

Główny basen będzie miał taką samą powierzchnię jak przed modernizacją – długość 50 metrów i szerokość 20 metrów. Zmieniono jedynie głębokość, aby był on dostępny dla osób w różnym wieku – na całej długości będzie to od 1,2 do 1,4 metra. Oprócz basenów będzie można skorzystać z toru do street workoutu oraz boiska do siatkówki plażowej. Jest także miejsce do gry w bule. Coś dla siebie znajdą też osoby, które od aktywnego spędzania czasu wolą wypoczynek na leżaku. Przy dużym basenie wyłożona została trawa. Będzie tam można położyć koc lub ręcznik.

fot. UMP – materiały prasowe

Otwarcie pływalni dla mieszkańców zaplanowano na poniedziałek, 2 lipca. Sezon potrwa do 2 września. Pływalnia będzie czynna codziennie, w godz. 9-19 (kasa czynna od godz. 9 do 18). Cena biletu normalnego za całodzienny pobyt na basenie to 8 zł. Dzieci, młodzież szkolna do 18 lat, studenci do 26 roku życia, a także emeryci i renciści zapłacą za bilet 6 zł. Maluchy do lat 3 oraz podopieczni domów dziecka będą mogli korzystać z pływalni za darmo. Przewidziano także 50-zniżkę dla posiadaczy Karty Rodziny Dużej. Promocją zostaną objęci również uczestnicy kolonii i półkolonii, którzy zapłacą za bilet 3 zł.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl