Znacie animację „Rick i Morty”? Macie szansę na pracę dla ich twórców

W ten weekend koniec 17. edycji festiwalu Animator. W sobotę, 29 czerwca o godz. 11 odbędzie się uroczyste rozdanie nagród. Festiwal jednak potrwa do niedzieli. W programie okazja na płatne zlecenie od Adult Swim Europe, czyli twórców popularnej animacji „Rick i Morty”.

Sobota rozpocznie się od ceremonii rozdania nagród, która wyłoni laureatów Grand Prix i innych wyróżnień. W porannym programie znajdą się pokazy dla najmłodszych, w tym „Wielka przygoda Niny” – opowieść o poszukiwaniu skarbu w opuszczonej fabryce oraz „Leonardo. Odkrywca” – film autora animacji „Ratatuj” o przygodach jednego z największych geniuszy wszechczasów.

Sobotnie popołudnie w Kinie Muza to czas na pokaz „Prześniona rewolucja feministyczna w polskiej animacji PRL”, inspirowany książką pt. „Niewidzialna ręka” Hanny Margolis. Po seansie odbędzie się spotkanie z autorką, która opowie o kulisach powstawania swojej książki i zaprosi widzów do dyskusji.

Stary Browar zamieni się tego dnia w artystyczne centrum dzięki Adult Swim Live Drawing Challenge. Uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności artystyczne, a najlepsi z nich będą mieli szansę na płatne zlecenie od Adult Swim Europe.

O godz. 17.30 zaplanowano pokaz „Najlepsze filmy Punto y Raya Festival 2023”, podczas którego zaprezentowane zostaną nagrodzone dzieła z 15 krajów, reprezentujące różnorodne techniki animacji. Sobotni wieczór to także pokazy konkursowe, sety od Adult Swim oraz wieczorna impreza w klubie festiwalowym Rewiry.

Finał w niedzielę

Ostatni dzień festiwalu, niedziela, będzie dniem pokazów nagrodzonych filmów – od krótkometrażowych po pełnometrażowe produkcje, które zdobyły uznanie tegorocznych jury. Dla fanów Masaakiego Yuasy przygotowano pokaz jego filmu „Lu Over the Wall”. Co więcej, osoby zainteresowane wirtualną rzeczywistością będą miały ostatnią szansę odwiedzić Stary Browar i obejrzeć sześć produkcji VR z Holandii.

Pełen program dostępny jest na stronie animator-festival.com/program, a bilety można nabyć przez bilety24.pl.

Animator to jeden z największych festiwali filmów animowanych w Europie, kwalifikujący do Oscara®. Na każdej edycji prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, obejmujących konkursy, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. Od 2017 roku zwycięzca Grand Prix festiwalu ma ułatwioną drogę do nominacji do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. 17. MFFA Animator odbywa się w Poznaniu w dniach 25-30 czerwca 2024 roku.

Czytaj też: Lokalne księgarnie kontra duże sieci handlowe. Miasto wesprze „mniejszego”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl