Aukcja dla Domu 2023. Drogocenne obrazy sprzedane w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

W sobotę odbyła się ósma edycja „Aukcji dla Domu”. To prestiżowe wydarzenie charytatywne organizowane przez Fundację Dom Autysty przy wsparciu Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Aukcja, będąca jednym z największych tego typu przedsięwzięć w Polsce, zgromadziła ponad 100 dzieł sztuki. Są to obrazy przekazane zarówno przez lokalnych twórców, jak i renomowanych artystów o ogólnopolskim zasięgu. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na wsparcie Domu Autysty oraz terapii dla uczniów z autyzmem w Ośrodku im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu.

Aukcja dla Domu odbywała się równolegle online i na żywo. Wydarzenie transmitowane było na portalach społecznościowych, takich jak Facebook i Youtube. Umożliwiło to uczestnictwo zarówno lokalnej społeczności, jak i miłośnikom sztuki z całego kraju. Osoby, które nie mogły być obecne osobiście, miały szansę uczestniczyć w licytacjach online poprzez portal artinfo.pl.

Na aukcji znalazły się prace ponad stu artystów, związanych zarówno z Poznaniem, jak i z szeroko pojętą sceną artystyczną w Polsce. Wśród ofiarowanych dzieł znajdują się zarówno prace artystów lokalnych, takich jak Marcin Berdyszak, Joanna Imielska czy Grzegorz Myćka, jak i renomowanych postaci o ogólnopolskim znaczeniu, m.in. Wilhelm Sasnal i Ewa Kuryluk.

Okno na sztukę

Wernisaż wystawy poprzedzającej aukcję odbył się 22 listopada w Zamku. A prace były dostępne dla publiczności do 2 grudnia 2023 r. Ekspozycja, umiejscowiona w salach Laboratorium Zamku, była otwarta w godzinach 12-19, z wyjątkiem poniedziałku, 27 listopada. Zwiedzający mieli okazję zapoznać się z różnorodnością sztuki oferowanej podczas aukcji.

Cały dochód zebranej kwoty podczas „Aukcji dla Domu” zostanie przekazany na pomoc osobom z autyzmem. Środki trafią do Domu Autysty, pierwszej w Poznaniu placówki dla dorosłych osób z autyzmem, oraz wesprą terapie uczniów z autyzmem w Ośrodku im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu, instytucji prowadzonej przez Poznań.

Czytaj też: Stary Rynek w Poznaniu od dziś rozświetlony. Nowe oświetlenie [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl