Poznań rozświetlony świątecznymi iluminacjami. Zobacz zdjęcia

Poznań rozbłysnął świątecznymi iluminacjami, które nie tylko oświetlają miasto, ale także nawiązują do bogatej historii i lokalnych legend. Zobacz, jak prezentują się tegoroczne dekoracje.

W tym roku świąteczne iluminacje w Poznaniu to nie tylko piękna kolorowa poświata, ale również opowieści związane z lokalnym dziedzictwem. Inspirację do dekoracji stanowiły poznańskie legendy, które wpisują się w kulturową tkankę miasta. Kolorowe światła rozbłysły na ulicach Poznania.

fot. Łukasz Gdak

Miejskie legendy i święta

Montaż iluminacji rozpoczął się w połowie listopada, a efekty można podziwiać na ulicach Poznania od grudnia. Na prominentnych miejscach znalazły się elementy nawiązujące do lokalnych legend. Spacerując po mieście, można natknąć się na iluminacje opowiadające historie o koziołkach poznańskich, rogalach świętomarcińskich, krawcu z Chwaliszewa, królu kruków oraz pustelniku z Muszej Góry.

Aby jeszcze bardziej wzbogacić doświadczenie, przy każdej iluminacji umieszczono kod QR. Skanując go, mieszkańcy i turyści mają możliwość zgłębienia szczegółów danej legendy.

Świąteczne dekoracje roztaczają swoje świetliste piękno na różnych obszarach Poznania; Most Biskupa Jordana, Ostrów Tumski, pl. Mickiewicza, pl. Cyryla Ratajskiego, pl. Kolegiacki, Stary Rynek, a także ulice św. Marcin i Chwaliszewo – wszędzie pojawi się świąteczne oświetlenie, tworząc magiczną atmosferę.

Również charakterystyczne miejsca handlowe nie pozostały bez świątecznego blasku. Choinki ozdobią rynki: Jeżycki, Wildecki, Wielkopolski, Łazarski i Bernardyński. Ozdoby na latarniach pojawią się na uliczkach wokół Starego Rynku, na moście Teatralnym oraz na ulicach św. Marcin i Chwaliszewo.

Świąteczne światełka, które przyozdobiły Poznań, będą cieszyć mieszkańców i odwiedzających do 2 lutego.

Zobacz zdjęcia iluminacji:

Czytaj też: Nowe drzewa na Starym Rynku w Poznaniu. Coraz więcej miejsca na spacer [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl