Akcja policji na Placu Wolności. Co tam się wydarzyło? [VIDEO]

Dzisiaj na placu Wolności zebrała się liczna grupa policjantów. Funkcjonariusze nie pojawili się tam jednak z powodu interwencji, lecz aby wesprzeć swojego chorego kolegę i zebrać pieniądze na jego leczenie.

6 stycznia 2024 roku mł. asp. Krzysztof Sobieraj został potrącony przez samochód, gdy pełnił służbę. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając policjanta w ciężkim stanie. Nieprzytomnego funkcjonariusza przewieziono natychmiast do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili poważne obrażenia klatki piersiowej i twarzoczaszki. Jego powrót do zdrowia będzie wymagał intensywnej i kosztownej rehabilitacji.

Plac Wolności Poznań

Aby pomóc koledze w trudnych chwilach, policjanci z Wielkopolski zorganizowali akcję charytatywną, aby zebrać pieniądze na jego leczenie i rehabilitację. Z tej okazji na placu Wolności w Poznaniu odbyło się specjalne wydarzenie, które miało przyciągnąć uwagę i zachęcić ludzi do wsparcia zbiórki. Policjanci zaczęli robić pompki na środku placu, co szybko zwróciło uwagę przechodniów. Ten nietypowy sposób wsparcia pokazał, jak ważna jest solidarność, a zarazem zachęcił więcej osób do pomocy.

Zobacz video z akcji:

Wielkopolska Policja dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja👮‍♂️który podczas służby został potrącony przez samochód. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Krzysztof, wracaj szybko do zdrowia, do niebieskich braci🚔💙Razem możemy więcej, dlatego do challengu nominujemy Szkoła Policji w Pile oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie🫡Każdy może pomóc Naszemu koledze. Zachęcamy do wsparcia zbiórki na rehabilitację i leczenie mł.asp. Krzysztofa Sobieraja. Więcej informacji oraz link do zbiórki pieniędzy: https://zrzutka.pl/c5mjnm

Opublikowany przez Wielkopolska Policja Czwartek, 9 maja 2024

Czytaj także: Biegał po Starym Rynku z maczetą i straszył ludzi

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl