Dzieci w swoje święto przyjadą do Poznania za darmo

1 czerwca to Dzień Dziecka. Tego dnia dzieci i młodzież do 16 roku życia pojadą pociągami PKP Intercity za darmo. Jest więc pretekst, aby wybrać się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski.

W tym roku Dzień Dziecka wypada w sobotę. Będzie to dzień wolny od szkoły, co sprawia, że prezent przygotowany przez PKP Intercity wydaje się jeszcze bardziej kuszący. 1 czerwca dzieci i młodzież do 16 roku życia pojadą pociągami tej spółki za darmo.

fot. Łukasz Gdak

Jak skorzystać?

Aby otrzymać darmowy bilet należy pobrać go w kasie biletowej lub u konduktora. Oferta nie dotyczy pociągów kategorii EIP, w tym przypadku bilet można pobrać jedynie w kasie. Dzieci do 16 roku dzięki takiemu biletowi będą mogły podróżować po Polsce w 2. klasie za darmo. Należy pamiętać, że trzeba mieć przy sobie ważny dowód osobisty, legitymację lub paszport potwierdzający wiek dziecka. Konduktor w każdej chwili może poprosić o taki dokument.

Tego dnia również rodzice, dziadkowie i opiekunowie będą mogli skorzystać z tańszych przejazdów. To za sprawą oferty Taniej z Bliskimi, która skierowana jest do grup od 2 do 6 osób. Wówczas przysługuje zniżka do – 30 proc. Ta oferta obejmuje podróże pociągami TLK i IC. Można wtedy także skorzystać z ulg, które przysługują ustawowo. Dla osób chcących podróżować ekspresowymi pociągami EIC lub EIP będzie obowiązywał Bilet Rodzinny. To dla grup od 2 do 5 osób, w których jest dziecko poniżej 16. roku życia. Wedy również przysługuje 30-procentowa zniżka. Tańsze podróże oferowane są również posiadaczom Karty Dużej Rodziny. 30 procent rabatu przysługuje jeśli przynajmniej dwie osoby z rodziny podróżują razem.

Czytaj także: Wbił bezbronnemu mężczyźnie nóż w brzuch. Jest prawomocny wyrok | wpoznaniu.pl

źródło: Kolejowy Portal

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl