Konne policyjne patrole z całej Polski w Sierakowie

Przez 3 dni na hipodromie w Sierakowie trwała międzynarodowa konferencja i szkolenie policyjnych patroli konnych. Do Sierakowa przyjechały patrole konne z całej Polski. 

W polskiej policji służą 62 dwa konie, które dosiada 61 jeźdźców – policjantów. Zwierzęta przechodzą wnikliwą selekcję zanim zostaną poddane wielu miesięcznemu szkoleniu. Do służby w policji wybiera się konie 3-6 letnie. Po dwóch etapach szkolenia i dwóch egzaminach, mogą dopiero pracować z policjantem „na ulicy”.

Pododdziały konne bardzo dobrze sprawdzają się podczas zwykłej służby patrolowej na terenach parkowych i leśnych. Są także niezbędnym elementem podczas zabezpieczania imprez sportowych i masowych, ponieważ jeźdźcy na koniach, w niewielkim pododdziale mogą zastąpić bardzo dużą grupę policjantów. Konie w policji służą około 15 lat. Choć w Mińsku Mazowieckim jest koń który w poddziale jest już od 24 lat. W tej chwili na nim szkolę się przyszli jeźdźcy-policjanci.

Międzynarodowe warsztaty pododdziałów konnych odbywają się raz na rok. Gotowość koni do służby jest sprawdzana raz na pół roku.  W tym roku, w szkoleniu wzięli udział policjanci z Węgier, Czech i Słowacji.

 

kontakt

 

 

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl