Wybrano wykonawcę budowy 161 mieszkań komunalnych przy ul. Kopanina

ZKZL zakończył przetarg na budowę nowego osiedla komunalnego przy ulicy Kopanina. Po zakończeniu procedury odwoławczej wybrano wykonawcę inwestycji, w ramach której powstanie 161 mieszkań.

Zakład Komunalnych Zasobów Lokalowych zakończył postępowanie przetargowe dotyczące budowy nowego osiedla komunalnego przy ulicy Kopanina. Po zakończeniu procedury odwoławczej wykonawcą została spółka W.P.I.P. MARDOM, która zrealizuje inwestycję obejmującą budowę 161 mieszkań.

Przetarg ogłoszono w listopadzie 2025 roku, a otwarcie ofert odbyło się 16 marca. Do postępowania zgłosiły się cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę wybrano pod koniec kwietnia, jednak podpisanie umowy zostało czasowo wstrzymane z powodu odwołania złożonego do Krajowej Izby Odwoławczej. Po zakończeniu procedury ZKZL może przystąpić do zawarcia umowy z wykonawcą.

– Budowa 161 lokali przy ul. Kopanina to kolejny przykład konsekwentnego wzmacniania miejskiej polityki mieszkaniowej. Zależy nam na tym, by były one nie tylko dostępne, ale też funkcjonalne, dobrze zaprojektowane i osadzone w uporządkowanej przestrzeni, z uwzględnieniem potrzeb rodzin, seniorów i osób z niepełnosprawnościami – podkreśla Marcin Gołek, zastępca prezydenta Poznania.

W ramach inwestycji powstaną trzy pięciokondygnacyjne budynki. Projekt obejmuje również kompleksowe zagospodarowanie terenu. Zaplanowano place zabaw, miejsca parkingowe, pomieszczenia na rowery oraz infrastrukturę dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie klatki schodowe zostaną wyposażone w windy.

Nowe budynki zastąpią stare baraki, które jeszcze do niedawna znajdowały się na tym terenie. Przygotowania do inwestycji rozpoczęły się w 2022 roku od opracowania koncepcji. Rok później ukończono projekt budowlany, a w maju 2024 roku uzyskano pozwolenie na budowę.

Czytaj także: Będą tu produkować kolejne autobusy. Solaris ma nową halę

Franciszek Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl