Już w niedzielę Memoriał Czesława Cybulskiego. Wielka lekkoatletyka wraca na Golęcin

Już w niedzielę, 28 czerwca 2026 roku, Stadion Lekkoatletyczny POSiR na Golęcinie ponownie stanie się areną wielkich sportowych emocji podczas Memoriału Czesława Cybulskiego. Wydarzenie, rozgrywane w ramach cyklu World Athletics Continental Tour Silver, przyciągnie na Golęcin czołowych polskich zawodników oraz wielu kibiców Królowej Sportu.

Na liście potwierdzonych uczestników znaleźli się już znakomici reprezentanci Polski. Konkurs rzutu młotem uświetnią występy Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego. Dołączy do nich m.in. brązowy medalista ostatnich Igrzysk Olimpijskich Mykhaylo Kokhan, czyli zawodników doskonale znanych kibicom z największych światowych imprez. Sporych emocji można spodziewać się również w konkursie skoku o tyczce z udziałem Piotra Liska oraz zwycięzców poprzednich memoriałów: Norwega Simena Guttormsena (wygrywał w 2025 r.) oraz Filipińczyka Ernesta Obieny (zwycięzca z 2024 i rekordzista stadionu na Golaju). Program zawodów obejmie także liczne konkurencje biegowe i techniczne.

fot. Memoriał Czesława Cybulskiego 2024

Kobiety będą rywalizowały w biegach na 200 m, 100 m przez płotki, 400 m przez płotki, 800 m, 1500 m i 2000 m z przeszkodami, a także w skoku w dal i skoku wzwyż. W programie mężczyzn, poza rzutem młotem i skokiem o tyczce, znalazły się biegi na 200 m, 800 m, 1500 m oraz 400 m przez płotki.

Ważne informacje dla kibiców

Stadion zostanie otwarty dla kibiców o godz. 14.00. Wejście na obiekt będzie odbywało się od strony ul. Warmińskiej, przez bramę stadionu żużlowego.

Organizatorzy zachęcają, by odpowiednio przygotować się do wizyty na obiekcie. Osoby wybierające miejsca na trybunie A, znajdującej się od strony kortów tenisowych, powinny pamiętać, że ta część stadionu nie jest zadaszona. Warto przygotować się na możliwym w tym dniu upał, zabrać parasole, pamiętać o nakryciu głowy i kremie z filtrem. W pobliżu trybun pojawi się beczkowóz z bezpłatną wodą, warto więc zabrać własny bidon. Dostępne będą także punkty gastronomiczne, w których będzie można kupić napoje, przekąski i lody. 

fot. Memoriał Czesława Cybulskiego 2025

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w rejonie Golęcina rekomendowany jest dojazd komunikacją miejską. Najbliżej wejścia na stadion znajdują się przystanki Sołacz, obsługiwany przez tramwaje linii 9 i 11, oraz Golęcin, przy którym zatrzymują się autobusy linii 160, 164 i 170. 

Na czas trwania Memoriału wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu w rejonie stadionu. Szczegóły będą dostępne na stronie internetowej Memoriału.

Bilety na Memoriał Czesława Cybulskiego dostępne są za pośrednictwem platformy ToBilet.pl. Zakup będzie możliwy również na miejscu w dniu imprezy, przed wejściem na stadion, od godz. 12.00 do zakończenia mityngu. Organizatorzy informują, że bilety na trybunę B (od strony torów kolejowych) zostały już wyprzedane. Osoby z niepełnosprawnością oraz dzieci do lat 3 mają bezpłatny wstęp na wydarzenie.

Memoriał Czesława Cybulskiego jest rozgrywany w ramach World Athletics Continental Tour Silver. Sponsorzy: Orlen, AdRunaLine Sports. Partnerzy: European Athletics, Polski Związek Lekkiej Atletyki, TVP Sport, Grupa Bemo, Browar Fortuna, Body Chief, Ogród Zawady 19, Aquanet, Marszałek Centrum Zdrowia.

fot. Memoriał Czesława Cybulskiego 2025

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl