Grupka młodzieży postanowiła zabawić się w centrum Poznania w miejscu publicznym. Z interwencją przyjechała straż miejska.
Operator monitoringu miejskiego wypatrzył grupkę młodych ludzi na Górze Przemysła i zobaczył, że pije ona wódkę w miejscu publicznym. Na miejsce przyjechała straż miejska z interwencją.
– Najpierw funkcjonariusze przeprowadzili z młodymi ludźmi dłuższą rozmowę. O czym? O tym, jak destrukcyjny wpływ ma alkohol na organizm w tak młodym wieku, o braku wyobraźni i o tym, że „picie pod chmurką” to nie tylko kwestia mandatu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa – informuje Straż Miejska Miasta Poznania na swoim facebookowym profilu.
Młodzież dostała mandaty karne.
– Mamy nadzieję, że lekcja odpowiedzialności zostanie zapamiętana na długo. Pamiętajcie: przestrzeń publiczna jest dla wszystkich, a zasady obowiązują każdego – bez względu na wiek – apeluje Straż Miejska.
W ciągu ostatnich 12 dni maja operatorzy monitoringu miejskiego zauważyli aż 92 sytuacje, w których pito alkohol w miejscu publicznym.












