Impreza z „czystą wódką” w centrum miasta

Grupka młodzieży postanowiła zabawić się w centrum Poznania w miejscu publicznym. Z interwencją przyjechała straż miejska.

Operator monitoringu miejskiego wypatrzył grupkę młodych ludzi na Górze Przemysła i zobaczył, że pije ona wódkę w miejscu publicznym. Na miejsce przyjechała straż miejska z interwencją.

– Najpierw funkcjonariusze przeprowadzili z młodymi ludźmi dłuższą rozmowę. O czym? O tym, jak destrukcyjny wpływ ma alkohol na organizm w tak młodym wieku, o braku wyobraźni i o tym, że „picie pod chmurką” to nie tylko kwestia mandatu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa – informuje Straż Miejska Miasta Poznania na swoim facebookowym profilu.

Młodzież dostała mandaty karne.

– Mamy nadzieję, że lekcja odpowiedzialności zostanie zapamiętana na długo. Pamiętajcie: przestrzeń publiczna jest dla wszystkich, a zasady obowiązują każdego – bez względu na wiek – apeluje Straż Miejska.

W ciągu ostatnich 12 dni maja operatorzy monitoringu miejskiego zauważyli aż 92 sytuacje, w których pito alkohol w miejscu publicznym.

Czytaj także: Poznań szkoli mieszkańców. Bezpłatne warsztaty z bezpieczeństwa już 20 maja

Hubert Śnieżek
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl