Niektóre linie autobusowe i tramwajowe pojadą tego dnia częściej niż zwykle

W związku z nadchodzącą Nocą Muzeów w nocy z 16 na 17 maja Zarząd Transportu Miejskiego postanowił wzmocnić komunikację miejską. Uruchomione zostaną dodatkowe linie.

Noc Muzeów to coroczna impreza kulturalna, podczas której muzea i inne instytucje kultury otwierane są w wieczornych oraz nocnych godzinach. W wydarzeniu biorą udział dziesiątki placówek. W tym roku by usprawnić ruch dla wielu zwiedzających, komunikacja miejska będzie jeździć częściej.

Zmiany w nocy z soboty na niedzielę (16 – 17 maja):

  • linie tramwajowe nr 3, 6 i 16 w godzinach od 20:00 do 23:00 kursować będą co 10 minut
  • linie tramwajowe nocne nr 201 i 202 w godzinach od 23:00 do 2:30 kursować będą co 20 minut
  • na liniach autobusowych nocnych uruchomiony zostanie tabor o większej pojemności.

Linie turystyczne

Uruchomione zostaną także dodatkowe linie turystyczne 0 oraz H. Odjazdy z przystanku początkowego Biblioteka Uniwersytecka będą w następujących godzinach:

  • linia 0 o godz. 17:30, 18:30, 19:30, 21:00, 22:00
  • linia H od godz. 17:30 do 20:00 co pół godziny oraz o 21:00, 21:30 i 22:00

Linia turystyczna 102 będzie kursować do godziny 23:00 oraz będzie wykonywać dodatkowe kursy:

  • z przystanku Poznań Główny od 17:40 do 22:40 co godzinę
  • z przystanku Muzeum Broni Pancernej od 18:00 do 23:00 co godzinę

Czytaj także: Poznań szkoli mieszkańców. Bezpłatne warsztaty z bezpieczeństwa już 20 maja

Hubert Śnieżek
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl