8 lat ukrywał się przed policją. Wpadł w podpoznańskiej gminie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Poznaniu zatrzymali 67-latka, który od 8 lat ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna poszukiwany był trzema listami gończymi. Teraz stanie przed sądem.

Policjanci namierzyli w Poznaniu mężczyznę, który od 8 lat ukrywał się przed organami ścigania. 67-latek poszukiwany był trzema listami gończymi za m.in. kradzież i przywłaszczenia.

-Trudnością w poszukiwaniach był fakt, że 8 lat temu zniknął on bez wieści. Policjanci podejmowali liczne próby jego odnalezienia, prowadzili rozpoznania, zdobywali kolejne informacje- mówi sierż.sztab. Łukasz Paterski, rzecznik prasowy poznańskiej policji.

Mężczyzna umiejętnie skrywał swoją tożsamość. Przez ten długi okres nie podejmował żadnej udokumentowanej pracy, unikał również wynajmowania lokali na swoje nazwisko. Gdy ważność jego dokumentów tożsamości wygasła, nie odnawiał ich. Co więcej, przy zawieraniu nowych znajomości używał innego imienia, co dodatkowo komplikowało jego namierzenie.

Suchy Las

Po 8 latach poszukiwań policjantom z Wydziału Kryminalnego poznańskiej komendy udało się ustalić miejsce przebywania 67-latka. Mężczyzna ukrywał się w Suchym Lesie.

-Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, podejrzany nie krył zdziwienia na widok mundurowych – dodaje Paterski.

Funkcjonariusze umieścili mężczyznę w Areszcie Śledczym w Poznaniu. Teraz o jego dalszych losach zdecyduje sąd.

Czytaj także: Hugo i Chmura. Poznaj nowe psy wielkopolskiej policji [ZDJĘCIA]


Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl