74-latka zszokowała policjantów drogówki

Gnieźnieńscy policjanci drogówki najpierw byli świadkami, jak na ich oczach kierowca wyprzedza inne auta na przejściu dla pieszych. Kiedy zatrzymali pirata drogowego, okazało się, że jest nim seniorka.

PRZEKROCZYŁA PRĘDKOŚĆ

Obchody Dnia Wszystkich Świętych i związane z nimi korki i utrudnienia w ruchu są prawdziwym testem cierpliwości dla kierowców. To również wzmożony czas pracy dla policjantów. Przekonali się o tym między innymi mundurowi z Gniezna, którzy poruszali się nieoznakowanym radiowozem. W pewnym momencie inne auto przejechało obok nich ze znaczną prędkością.

WYPRZEDZAŁA NA PASACH

To jednak nie wszystko. Nieodpowiedzialny kierowca wyprzedzał inne pojazdy, przekraczając linię ciągłą. Dodatkowo wszystko odbywało się na przejściu dla pieszych. Policjanci z drogówki od razu rozpoczęli pościg za piratem drogowym. Urządzenie funkcjonariuszy wskazywało, że przestępca poruszał się z prędkością nawet 80 km/h.

WYSOKA KARA

Jak okazało się po zatrzymaniu, za kierownicą pojazdu siedziała 74-letnia mieszkanka Gniezna. Policjanci ukarali ją mandatem w wysokości 1500 złotych, a dodatkowo na jej konto wpłynęło 15 punktów karnych. Warto podkreślić, że za ponowne popełnienie tego przestępstwa w ciągu dwóch lat grozi kara aż 3 tysięcy złotych mandatu.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl