Wielkie pieniądze dla Ishaka. Czy zostawi Lecha już zimą?

Najskuteczniejszy obecnie zawodnik Lecha Poznań i trzeci najlepszy strzelec w historii klubu już zimą może pożegnać się z drużyną. Jego transferem zainteresowany jest turecki Galatasaray, a Szwed ma otrzymać lukratywną ofertę.

MIAŁ ODEJŚĆ JUŻ LATEM

Mikael Ishak swoją grą w Lechu Poznań wzbudził zainteresowanie dużych klubów na mapie Europy. Już w poprzednim okienku transferowym mówiło się o jego możliwych przenosinach do innego zespołu. Najbliżej pozyskania napastnika było szwedzkie Malmo FF. Ishak zdecydował jednak, że jest dla niego jeszcze zbyt wcześnie na powrót do ojczyzny. Co więcej, Malmo nie zakwalifikuje się do europejskich pucharów w przyszłym sezonie, co będzie kolejną przeszkodą na drodze do pozyskania Szweda.

WYJEDZIE DO TURCJI?

Teraz jednak transfer Ishaka do innego klubu jest coraz bardziej realny. Jak przekazał znany szwedzki dziennikarz Ola Gustavsson, usługami napastnika zainteresowany jest Galatasaray. Tamtejszy zarząd jest niezadowolony z wyników ofensywnych piłkarzy. Już zimą w klubie mają nastąpić zmiany, a grę odmienić ma właśnie Ishak, który jest w świetnej formie. W tym sezonie w 24 meczach wszystkich rozgrywek strzelił 13 bramek i zaliczył 5 asyst.

W GRZE WIELKIE PIENIĄDZE

Szwed ma otrzymać od tureckiego zespołu lukratywną ofertę. Jeśli na nią przystanie, Galatasaray zgłosi się do Kolejorza z propozycją transferu. Dyrektor sportowy Lecha Tomasz Rząsa co prawda zapowiadał wcześniej, że przedłużenie umowy z Ishakiem jest teraz głównym celem, ale może się to okazać niewykonalne. Obecny kontrakt wygasa w czerwcu przyszłego roku. Jeżeli jednak Szwed nie podpisze nowego w ciągu 2 miesięcy, w styczniu będzie mógł negocjować z innymi klubami, a latem odejść za darmo.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl