700 tys zł dla Poznań z programu Maluch+.

 Dla Poznania 700 tys zł. ale dla całej Wielkopolski aż 35,4 milionów złotych dotacji na tworzenie i funkcjonowanie miejsc opieki dla najmłodszych dzieci.

Pieniądze przyznane są w ramach rządowego programu „Maluch+”.Trafiają one do samorządów oraz innych podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce. Dzięki programowi „Maluch+” powstanie 2420 nowych miejsc opieki dla dzieci do trzeciego roku życia. Z kolei 6661 już istniejących otrzyma dofinansowanie. Z programu skorzysta 16 wielkopolskich gmin. Na terenie 8 tej pory nie było żadnej instytucji opieki dla dzieci.

  Jak mówi wiceminister Elżbieta Bojanowska z Ministerstwa Rodziny, która gościła w Poznaniu na podpisaniu umowy programu Maluch +   – Rozwijając miejsca opieki dla najmłodszych chcemy dać realny wybór rodzicom, co do sposobu sprawowania opieki nad dzieckiem. W tym roku wysokość środków przeznaczonych na program była rekordowa i wyniosła 450 milionów złotych.

Jedną z najważniejszych zmian w realizacji programu było zwiększenie dofinansowania miejsc dla niepełnosprawnych dzieci oraz wprowadzenie możliwości utworzenia żłobka przez jednostki samorządu na szczeblu ponadgminnymi i podmioty indywidualne prowadzące działalność gospodarczą.

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl